EcoLovers ratują Ziemię

EcoLovers ratują Ziemię

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

EkoZegarNie ma planety B, na którą moglibyśmy się przenieść. Musimy zadbać o naszą Ziemię. I musimy zrobić to teraz. Od czego zacząć? Najłatwiej od swojego otoczenia. Opakowania po produktach kosmetyków używanych w salonach fryzjerskich można ponownie wykorzystać, a ilu stylistów, tyle pomysłów, jak to zrobić.

Sustainable Beauty, wyłączny dystrybutor marki Davines w Polsce, zaprosił swoją społeczność do zabawy – konkursu EcoLovers, któremu przyświecała jedna myśl: „Dać drugie życie opakowaniom produktów”.

Jesteście ciekawi, jak można kreatywnie wykorzystać pudełko po farbie albo odżywce? Zobaczcie wyróżnione pomysły. Magazyn „Fale Loki Koki” objął konkurs patronatem medialnym.

Zdobywca 1. miejsca: EkoZegar

Kiedy pojawił się konkurs Davines EcoLovers, pomysł narodził się w zasadzie sam. Od początku wiedziałem, że chcę stworzyć coś, co nie tylko będzie ozdobą, ale również będzie pełnić ważną funkcję w naszym salonie. Tak oto powstał zegar. Do jego budowy wykorzystałem kartonowe opakowania po farbach Mask with Vibrachrom, zaś kwiaty posadzone w pudełkach po odżywkach Essential Haircare oznaczają godziny. Prosta, ale efektowna budowla zachwyca naszych Klientów i pobudza ich kreatywność, którą wykorzystują we własnych domach. Z ogromną pasją przekazujemy im wiedzę na temat ekologii i całego procesu powstawania kosmetyków ich i naszej ulubionej marki Davines. Cieszymy się, że dzięki takim akcjom jak ta powiększa się grupa EcoLoversów.

Karol Mistczyk, Furora Pracownia Fryzur, Poznań

Wyróżnieni EcoLovers:

Obraz w 3D

Obraz z literką D jak Davines:) został wykonany przez Barbarę Razowską z firmy Perfect Group z salonu „Panewnicka 201” – Klinika Zdrowia i Urody dla Wymagających w Katowicach. Powstał on z opakowań po farbach Mask with Vibrachrom od Davines, a całej realizacji przyświecała myśl, aby wykorzystać go jako ozdobę ściany w naszym nowoczesnym, modernistycznym salonie. Zarówno sam obraz, jak i cała filozofia marki Davines, z którą współpracujemy już 7 lat, są spójne z wizerunkiem i charakterem naszej firmy, istniejącej na rynku od ponad 15 lat.

Barbara Szafarczyk-Mańkowska, Perfect Group, Katowice

Karmniki dla ptaków

Każdej jesieni i zimy na dziedzińcu kamienicy pojawia się mnóstwo ptaków poszukujących pożywienia, stąd pomysł, aby ze zużytych opakowań po produktach Davines wykonać dla nich karmniki. Prostota i szybkość wykonania przy użyciu narzędzi znajdujących się w każdym domu pokazuje, że każdy z nas jest w stanie wykonać coś pożytecznego z pozornie bezużytecznych już opakowań. Dzięki regularnemu uzupełnianiu karmników cieszymy się widokiem ptaków i pomagamy im przetrwać trudny dla nich okres.

Patryk Bartkowiak, Officyna Warsztat Fryzjerski, Poznań

Trójwymiarowa instalacja ścienna

Na długo przed tym, jak ogłoszono konkurs EcoLovers, pojawił się… odpadający tynk – to dało mi do myślenia, że nasz industrialny mur nie chce przyjąć kolejnej warstwy sztucznego tynku. On chce oddychać. A rozmyślaniom tym towarzyszyło porządkowanie farb firmy Davines. Wtedy właśnie zamiast krzyknąć jakże symboliczne dla pokoleń wynalazców „Eureka!”, pomyślałam: „MASK”. W ten sposób, w myśl idei „potrzeba jest matką wynalazków” powstała fantastyczna ściana w naszej pracowni. Nasi klienci oglądają ją z wielkim zaciekawieniem, dopytując nie tylko o pomysł, ale też o to, skąd mamy takie piękne, niespotykane opakowania, którym można dać nowe „życie”. Poza tym jest to projekt, który się tworzy, gdyż w dalszym ciągu doklejamy kolejne pudełka. Uważam, że pomysł firmy Davines na nietuzinkowe opakowania jest genialny. Pobudzają wyobraźnię, gdy tylko się na nie spojrzy.

Honorata Nabzdyjak, Pura Linea Hair, Leszno

Na podstawie materiałów Davines

10 kw. 2019