Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

Festiwal Hair Fair & Beauty Fair

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

15 i 16 listopada w Sosnowieckiej hali ExpoSilesia odbyła się, tradycyjnie już, kolejna edycja branżowych targów fryzjerskich Festiwal Hair & Beauty Fair. Dwa dni niesamowitych spektakli fryzjerskich, pokazów Gwiazd, Mistrzowskich zmagań, edukacji i doskonałej zabawy w gronie pasjonatów fryzjerstwa już za nami. 14 festiwal pozostanie na długo we wspomnieniach wszystkich uczestników.

Rzeczywiście wyjątkowa, gorąca i pod każdym względem rekordowa edycja Festiwalu przyniosła w tym roku mnóstwo niespodzianek zarówno na stoiskach ponad 120 wystawców jak i w strefach konkursowych i edukacyjnych. Niepowtarzalną atmosferę i ten wyjątkowy klimat jaki zawsze towarzyszy festiwalowi Hair Fair kolejny raz mogły poczuć tysiące pasjonatów fryzjerstwa odwiedzających sosnowiecką Expo-Silesię. Licznie zgromadzona publiczność z całej Polski nie miała okazji nudzić się ani przez moment. Program targów bowiem wypełniony był co do minuty zarówno na scenie głównej jak i w strefie konkursowej oraz kongresowej.
Nad tegorocznym festiwalem honorowy patronat objęła Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach a organizatorem jak zawsze była firma WATS dystrybutor marki Subtil.

Sercem Festiwalu i najważniejszym dla fryzjerów miejscem targów jest Scena Główna, która tętni dynamicznymi pokazami przez obydwa festiwalowe dni. W tym roku można było obejrzeć 22 fantastyczne pokazy, a w śród nich także zespoły młodzieży w Paradzie Szkół, które zaprezentowały godny podziwu zapał w przygotowywaniu swoich pokazów. Niedzielne pokazy profesjonalistów to wybitne nazwiska, wyjątkowe spektakle i niesamowite emocje. Ponad dziesięciotysięczna widownia podziwiała prawdziwy artyzm zespołów, które przygotowały swój show. W śród nich przepiękne widowiska nowej Grupy Artystycznej Anny Ptak i Jakuba Ziemirskiego – „Hashone”, gorąca kolekcja Mistrzyni Marii Korzeniowskiej, edukatorów Berendowicz&Kublin w programie „Oh, Retro!”, Roberta Wypycha z „Night&Day” firmy Progress Września, Olgi Sobocińskiej w pokazie „Artistique Night” czy kolekcja Neon marki Revlon Professional – „Back to the Classic”. Na scenie królowała także zaskakująca rewia „Barber Group” wraz z zespołem Modnych Włosów, męska klasyka Kamia Turleja oraz Mistrzyni Marta Robak w pokazie „Modern Classic” marki Kaaral. Gwiazada 14 Festiwalu – francuski stylista Pascal de los Rios w asyscie Dyrektora Artystycznego Subtil France – Fabrice Parra zaproszeni przez organizatora – firme WATS zaprezentowali, jak na stolice mody przystało, barwny show w stylu Moulin Rouge „Bourlesque”.

Profesjonalne pokazy na specjalnie zaaranżowanych mini-scenach można było oglądać także na wielu stoiskach w pasażu wystawienniczym – największej części całego festiwalu. Zwiedzający mieli możliwość bezpośrednich rozmów i konsultacji ze specjalistami, nabycia niezbędnych akcesoriów, skorzystania z prezentacji, zabaw i konkursów oraz promocyjnych cen na wybrane artykuły.

Dużo się działo także w strefie konkursowej. Nowe oblicze Fryzjerskiego Pucharu Śląska, gdzie zawodnicy wykonywali w tym roku dwie stylizacje, niedzielne konkurencje Top City i Top City Junior, Mistrzostwa Fantasmagorie oraz Mistrzostwa w Makijażu Ekstrawaganckim oraz Makijażu Permanentnym Linel zgromadziły tłumy widzów.
Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących w mistrzostwach, a szczególnie dla laureatów.
W konkurencjach juniorów Puchar Śląska wywalczyli w tym roku we fryzjerstwie damskim: Małgorzata Matys, Lena Czechowicz i Monika Kaczmarek, a we fryzjerstwie męskim: Klaudia Wójcik, Justyna Królik i Klaudia Kurek.
Puchary i pule 5 tysięcy złotych od organizatora, w spektakularnym konkursie Top City podzielili między siebie zawodnicy: Małgorzata Czarnecka, Joanna Biardzka i Aleksandra Bodzioch.
Z kolei na najwyższe laury w konkurencji Top City Junior (kategoria kreatywna dla zawodników do 21 lat) zasłużyli: Justyna Łątka, Lena Czechowicz i Oskar Wirkus.
Jak to już w tradycji Festiwalowej – hojni sponsorzy i tym razem nie zawiedli! Zwycięzcy poszczególnych konkursów nagrodzeni zostali ogromnymi zestawami kosmetyków, sprzętu fryzjerskiego, szkoleń i podręczników edukacyjnych oraz innych prezentów.

W ramach targów Beauty Fair odbywających się równocześnie, rozegrane zostały cieszące się ogromnym zainteresowaniem, konkursy Makijażu Ekstrawaganckiego – temat „W krainie czekolady”; Fantasmagorie – mistrzostwa zdobienia paznokci (w ramach fantasmagorii odbyły się konkurencje: Nail Bussiness – Red&White oraz Nail Art – „Tajemnicze zamki i warownie”, internetowy konkurs Foot&Hand), Metamorfozy bez skalpela, a także– mistrzostwa w makijażu permanentnym Linel.
Podczas Festiwalu specjalnie powołane JURY przyznało 2 ZŁOTE MEDALE dla innowacyjnych produktów roku prezentowanych na targach. Na ten prestiżowy tytuł zasłużyły produkty „Internetowy system do obsługi gabinetu i salonu” zgłoszony przez firmę Gabinet Online oraz niecodzienna pielęgnacja „maska Milk Shake” zgłoszona przez firmę Eurofryz. Doceniono także wymierny wkład w rozwój imprezy portalu branżowego fryzjerzy.com, przyznając zaszczytny tytuł Ambasadora Festiwalu twórcom portalu – Joannie i Adamowi Więckom. Po raz pierwszy podczas festiwalu wyróżniono najbardziej efektowne i nowoczesne stoisko wystawiennicze. Pierwszy tytuł Fair Master Design powędrował do firmy KAZARO.
W sobotę – jako impreza towarzysząca – odbyły się wybory Miss Śląska i Moraw, w których wzięło udział 18 pięknych dziewcząt z Polski i Czech. Wystąpienia w sukniach ślubnych czy strojach kąpielowych wyzwalały pokłady dreszczy i emocji…

Rekordy, rekordy… To też już tradycja festiwalowa, że każdy kolejny rok przynosi wzrost frekwencji, ilości wystawców, zaproszonych gości… Już po raz czternasty festiwalowa publiczność zasługuje na medal za obecność. Targi odwiedziło ponad 12 tys. osób, a jeden z największych parkingów w regionie został zapełniony do ostatniego miejsca. Organizatorzy składają gorące podziękowania wszystkim firmom, stowarzyszeniom i organizacjom, bez których te targi nie mogłyby się odbyć.
Zapraszamy już teraz za rok – 15. edycja Festiwalu Hair Fair & Beauty Fair odbędzie się jak zwykle w listopadzie.

Na podstawie materiałów Organizatorów

09 sty 2015