„Fryzjerska Odyseja” w Warszawie

„Fryzjerska Odyseja” w Warszawie

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

I edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzur Historycznych

DSC00302Pod koniec lutego w Zespole Szkół nr 21 w Warszawie odbył się konkurs fryzjerski, podczas którego młodzież ze Szkół Fryzjerskich z woj. mazowieckiego przygotowała najmodniejsze fryzury starożytnego Rzymu, średniowiecza i renesansu.

Część praktyczna konkursu była poprzedzona przygotowaniem w formie pisemnej zaprojektowanej przez siebie fryzury. Przygotowany projekt wraz z dołączoną fotografią postaci, uczestnik konkursu przesyłał do jury. Drugi etap konkursu miał już miejsce w siedzibie organizatora i polegał na praktycznej realizacji wymyślonej fryzury historycznej na modelce.

Podczas rywalizacji młodzież miała możliwość wykazania się zdobytymi umiejętnościami zawodowymi. Powstały misterne upięcia inspirowane tematem konkursu. Choć wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością, nie każdy mógł wygrać.

Laureaci Konkursu:

I miejsce – Patryk Sałański, Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie
II miejsce – Izabela Witczak, Zespół Szkół nr 21 w Warszawie
III miejsce – Patrycja Skomiał, Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie

W ręce laureatów powędrował profesjonalny sprzęt fryzjerski ufundowany przez sieć sklepów fryzjerskich FALE LOKI KOKI, a dla pozostałych uczestników konkursu marka ARTEGO przygotowała nagrody pocieszenia – profesjonalne kosmetyki do stylizacji włosów.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy.

Na podstawie materiałów Organizatora Konkursu

13 kw. 2015