Fryzjerskie święto! Festiwal Hair & Beauty Fair

Fryzjerskie święto! Festiwal Hair & Beauty Fair

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Sztuka czy rzemiosło? Jedno jest pewne… ponad wszystkim wielka, niezaprzeczalna pasja! Emocjonujący weekend pełen artystów stylistów, niezwykłych pokazów, ogromnej dawki edukacji, praktycznej wiedzy potrzebnej każdemu fryzjerowi, a w szczególności gorącej atmosfery, był udziałem blisko 13 tysięcy aktywnych miłośników branży.

Spotkaliśmy się na 15. edycji Festiwalu Hair & Beauty Fair – targów, które z roku na rok stają się coraz ciekawszą ofertą zarówno dla firm będących wystawcami, jak i publiczności korzystającej z ogromnej liczby atrakcji oferowanych przez organizatora.

Foto_day2_020BARBERZY I EDUKACJA
W tym roku wiele nowości zagościło na targach i – zgodnie z oczekiwaniami – spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Bardzo szeroka oferta barberska skierowana do salonów podążających za trendami, prezentowana była na kilkunastu stoiskach. Na targach mogliśmy spotkać się m.in. z Adamem Szulcem, Kamilem Cesarskim, Lady Barber, Cyrulikiem Śląskim, zespołem Barber Shop Poland, American Crew. Rozegrany został także pierwszy w Polsce konkurs barberów – Top City Barber, w którym wystartowało 8 odważnych fryzjerów, a po najwyższe laury sięgnął Dawid Kawczyński.

Nowością, przyciągającą prawdziwe tłumy okazała się edukacyjna scena techniczna Edu Stage, na której swoje szkolenia prowadziły m. in. Akademia Pivot Point, Akademia B&K, Akademia McDonald&Waterfall, Akademia Gnatyshyn a także marki Lefed, Alcina, Art.Libre, SedFryz, CocoChocco. Organizator zapewnia, że panel edukacyjny, rozwijany będzie w kolejnych latach.

POKAZY GWIAZD FRYZJERSTWA
Tradycyjnie z kolei, sercem imprezy, tętniącym gorącymi pokazami gwiazd fryzjerskich światowego formatu, była scena główna. Mieliśmy okazję podziwiać spektakle, o których śmiało można powiedzieć, że są prawdziwą sztuką! Festiwalowa niedziela należała do utalentowanych, docenionych wielokrotnie artystów stylistów, skupionych wokół marek Subtil, Montibello, Selective, Kemon, Kosswell, Elgon, Artego, a także grupy artystyczne #1Creative Team Jakuba Ziemirskiego i Anny Ptak, Intercoiffure Polska z wieloma utytułowanymi stylistami, Robert Wypych, Maciej Maniewski i Fale Loki Koki. Gwiazdą tegorocznego festiwalu był francuski stylista zaproszony przez organizatora – firmę WATS, Jean Marie Contreras, który zaprezentował pokaz „Charismatic” – autorską kolekcję fryzur w casualowym stylu Future.

Sobota na scenie głównej należała do prężnie działających Szkół Fryzjerskich. Młodzież inspirując się wytrawnymi pokazami, sama stara się z ogromnym sukcesem przygotowywać swoje wystąpienia na coraz wyższym poziomie! Trybuny były pełne przez obydwa festiwalowe dni!

PASAŻ WYSTAWIENNICZY – TARGI
Najlepsi dystrybutorzy, dobre hurtownie, doskonali handlowcy, przyjaciele fryzjerów, opiekunowie i edukatorzy spotykali się z Państwem na ponad 100 stoiskach handlowych, gdzie zaprezentowanych zostało blisko 300 znanych marek profesjonalnych. Były pokazy zabiegów, strzyżeń, upięć, prezentacje kosmetyków i sprzętu, promocyjne pakiety i mnóstwo serdecznych rozmów, spotkań i wymiany cennych doświadczeń. Na swoich ogromnych stoiskach pokazy techniczne prezentowały m.in. takie marki jak: ING, BaBylissPro, LeCher, Selective, Euphytos, Farouk, Elgon, Silog, Kazaro, Panda, Ayala, Klinika Hair for You, BeaBeleza, Katatsumuri, Akademia Wizażysty Olaf Tabaczyński.

Do kolejnych atrakcji przygotowanych dla publiczności należały wykłady i prelekcje zorganizowane w festiwalowych salach konferencyjnych. Frekwencja na każdym z wykładów była zaskakująca – dopisaliście fantastycznie, interesując się aktualnymi nowinkami branży, poszerzając swoją wiedzę i uczestnicząc w szkoleniach. Prezentacje i prelekcje przygotowali w tym roku wybitni specjaliści – a wśród nich m.in. Adam Szulc – prekursor polskiego barberingu, Zdzisław Bińkowski – znamienity specjalista od kreacji wizerunku, zespół specjalistów trychologów pod patronatem Estetica Polska Ewy Cesarz, zespoły stylistów marki Indigo, Nobel i Silcare, koloryści z Akademii Maestro – Mistrza Olafa Tabaczyńskiego.

Odbyła się także konferencja nauczycieli zawodów fryzjerstwo i kosmetyka.

Foto_day1_492MISTRZOSTWA FRYZJERSKIE
Gorąco i emocjonująco było także w strefie konkursowej. Podczas targów rozegrane zostały Mistrzostwa Fryzjerskie w 5 kategoriach. W sobotę w Pucharze Śląska wystartowali tradycyjnie juniorzy. Dodatkową konkurencją w tej kategorii wiekowej był w tym roku Konkurs Top City Young, gdzie we fryzjerstwie damskim #She i męskim #He fryzury na modelach przygotowało 15 uczniów. Niedziela to największe emocje stylistów walczących o puchary w Top City Master oraz – po raz pierwszy – Top City Barber. Było na co popatrzeć i podziwiać prawdziwie mistrzowskie cięcia, grę kolorów, pomysł na stylizacje i doskonale przemyślane nowe wizerunki futurystycznych postaci “ulic miast”. “Sztuka przez duże “S”” – mówili znawcy a organizatorzy przychylają się do tych opinii.

Pracom stylistów bacznie przyglądała się komisja, w której skład weszli utytułowani fryzjerzy, znane postacie polskiego fryzjerstwa, doświadczeni sędziowie międzynarodowi i laureaci prestiżowych nagród na światowych konkursach, a także przedstawiciele branżowych mediów.

Po najwyższe laury sięgnęli styliści, którzy mogą poszczycić się ponadprzeciętnym talentem oraz niesłychanie kreatywnym podejściem do swojej pasji! Gratulujemy serdecznie każdemu z uczestników! Doceniamy Wasze zaangażowanie, czas poświęcony na przygotowanie, odwagę w bezpośredniej konfrontacji z współzawodnikami a także chęć sprawdzenia własnych możliwości!

TOP CITY MASTER
1. Izabela Babińska
2. Marta Sowińska
3. Izabela Janecka

TOP CITY BARBER
1. Dawid Kawczyński
2. Monika Klinikowska
3. Karolina Urbaniak

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali nagrody pieniężne – po 2 500 zł od organizatora – Firmy WATS. Wszyscy zwycięzcy obdarowani zostali ogromnymi zestawami nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

KONKURS O PUCHAR ŚLĄSKA 
1. Natalia Siwiec – opiekun zawodnika Halina Pinkas
2. Klaudia Sikoń – opiekun zawodnika Halina Pinkas
3. Kinga Rusinek – opiekun zawodnika Halina Pinkas

Serdeczne gratulacje dla laureatów oraz Pani Haliny Pinkas, która przygotowała zdobywców wszystkich 3 najwyższych miejsc.

TOP CITY YOUNG #SHE
1. Angelika Biga – opiekun zawodnika Katarzyna Kumięga
2. Katarzyna Sutkowska – opiekun zawodnika Magdalena Kozioł
3. Mateusz Gromada – opiekun zawodnika Magda Kapelan

TOP CITY YOUNG #HE
1. Aleksandra Wicher – opiekun zawodnika Halina Pinkas
2. Andrzej Cader – opiekun zawodnika Halina Pinkas, Agnieszka Łukańko
3. Lidia Rompel – opiekun zawodnika Agnieszka Łukańko

W imieniu własnym oraz nagrodzonych zawodników podziękowania składamy także sponsorom fundującym wspaniałe nagrody – praca młodzieży została doceniona sowicie!

Dziękujemy za emocjonujące chwile! Do zobaczenia w 2016 r. – 19 i 20 listopada.

www.festiwalfryzjerski.pl

Na podstawie materiałów Organizatorów

07 grudzień 2015