Fryzjerzy Fighterzy dla Ukrainy – inicjatywa Fale Loki Koki

Fryzjerzy Fighterzy dla Ukrainy – inicjatywa Fale Loki Koki

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Organizacja Fale Loki Koki rusza z pomocą dla przyjaciół z Ukrainy, uruchamiając inicjatywę Fryzjerzy Fighterzy.

Celem akcji jest zapewnienie miejsc pracy osobom, które w obliczu wojny musiały opuścić swoją ojczyznę i zrzeszenie właścicieli salonów, chcących zatrudnić fryzjerów z Ukrainy. Stworzona została strona internetowa dedykowana inicjatywie, na której fryzjerzy mogą dodawać ogłoszenia. Strona jest dostępna w dwóch językach.

Do udziału w inicjatywie zaproszone są wszystkie salony fryzjerskie z Polski. Na stronie http://fryzjerzyfighterzy.pl/ znajduje się krótki formularz dla właścicieli salonów fryzjerskich. Po jego wypełnieniu zgłoszenie jest weryfikowane, a następnie pojawia się ogłoszenie na stronie. Jest możliwość zaoferowania miejsca pracy, a także miejsca zamieszkania. Strona jest dostępna w dwóch językach, tak aby obywatele Ukrainy mogli bez przeszkód zapoznać się z ogłoszeniami. Dla salonów, które zatrudnią obywatela Ukrainy Fale Loki Koki proponują zestaw startowy (narzędzia i urządzenia, niezbędne do pracy fryzjera) w specjalnej cenie.

Fale Loki Koki to największy w Polsce Dom Marek, zajmujący się hurtową i detaliczną sprzedażą oraz dystrybucją kosmetyków, akcesoriów i sprzętów fryzjerskich. Organizacja od początku angażuje się w akcje pomocowe, wysyłając produkty pierwszej potrzeby. Druga inicjatywa ma na celu zapewnienie miejsca pracy dla osób, które w Ukrainie pracowały w zawodzie fryzjera i chciałyby kontynuować swoją karierę w Polsce.

Waldemar Kotecki (założyciel FLK) skierował kilka słów do fryzjerów w Polsce w związku z inicjatywą: Wiemy, że macie ogromne serca, które niejednokrotnie nas zaskakiwały, wzruszały i potwierdzały, że nie ma Wam równych! Działając wspólnie, stworzymy lepsze jutro dla osób, które utraciły stabilizację życiową oraz swoje dotychczasowe miejsca pracy.

Na podstawie materiałów Fale Loki Koki

22 mar 2022