Hair Forum Poland – Premiera na piątkę!

autor: just.tomasz | kategoria: wydarzenia

W halach Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie zadebiutowało w tym roku fryzjerstwo. 27-28 września 2014 odbyła się udana premierowa edycja targów Hair Forum Poland.

Połączenie dwóch imprez – targów Beauty Forum & SPA i Hair Forum Poland – okazało się strzałem w dziesiątkę. Blisko 14 tysięcy osób odwiedziło Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska – wśród nich rzesza profesjonalistów i pasjonatów sztuki fryzjerskiej. Oprócz rozległej powierzchni wystawienniczej, na której swoją ofertę zaprezentowały liczące się firmy i marki branży fryzjerskiej, na hali znajdowały się także dwie sceny. Na pierwszej z nich – Hair Show Point – przez cały targowy weekend zwiedzający mogli podziwiać fantazyjne pokazy, a także finały widowiskowych i pełnych emocji mistrzostw. Swój kunszt zaprezentowały cenione autorytety branży fryzjerskiej, ukazując najnowsze trendy w oprawie niepowtarzalnych efektów wizualnych. Wśród znakomitości branży na scenie pojawili się m.in.: Marcel Kaluszkiewicz, Patrycja Sawicka-Gnatyshyn, Vova Gnatyshyn, Maria Korzeniowska, Aleksander Stankiewicz, Jakub Ziemirski, Marta Robak, Cech fryzjerów Warszawa, H.C.F. Sekcja Polska. Pokazom wybitnych stylistów i gwiazd fryzjerstwa towarzyszyły występy wokalistek – Honoraty Skarbek i Angel – oraz grupy tanecznej Top Toys.

W niedzielę scena Hair Show Point była także miejscem benefisu gwiazdy polskiego i międzynarodowego fryzjerstwa, autorytetu i mistrza kilku pokoleń – Aleksandra Stankiewicza. Była to niepowtarzalna okazja do wyrażenia uznania i złożenia podziękowania za całokształt pracy i zasług dla polskiego fryzjerstwa ze strony Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej, jak i wielu jego uczniów, członków kadry fryzjerstwa polskiego oraz przyjaciół i całego środowiska fryzjerskiego. Na drugiej scenie, przez kolejne dwa dni odbywał się Hair Artists Congress. Bogaty program merytoryczny i znakomici prelegenci przyciągnęli szerokie grono zainteresowanych. Tu największe autorytety branży dzieliły się swoim doświadczeniem, omawiając m.in. najnowsze trendy i techniki. Wśród wykładowców pojawili się m.in.: Elodie Simon Greffier, Krzysztof Wypych, Maciej Lewandowski, Tomasz i Joanna Zimny, Katarzyna Beserowicz, Anna Mackojć.

Fryzjerstwo jest sztuką 
Podczas targów miała miejsce wystawa „Fryzjerstwo jest sztuką” przygotowana przez Beauty Business Polska. Zaprezentowano wspaniałe fotografie – kolekcje czołowych polskich stylistów – oraz specjalnie wydany album pod tym samym tytułem. Wystawa i album stały się ważnym dla branży wydarzeniem kulturalno-medialnym. W myśl idei, że dzisiejsze fryzjerstwo jest sztuką, a prawdziwy fryzjer jest artystą, wystawa inspirowała i prezentowała najnowsze trendy i ich interpretacje. Wydawałoby się, że moda się powtarza i że wszystko już było… a jednak styliści ciągle zaskakują nowymi aranżacjami fryzur-ikon, detalami, które czynią stylizacje dziełem sztuki albo przedstawiają je w nowoczesnym wydaniu.

Mistrzowie na podium 
Hair Master Cup – Ogólnopolskie Mistrzostwa Artystów Fryzjerstwa 
W tych kreatywnych mistrzostwach, które odbyły się w niedzielę 28.09.2014 wzięły udział osoby zawodowo związane z fryzjerstwem. Uczestnicy zmierzyli się ze strzyżeniem oraz stylizacją w kategorii damskiej – temat: „Young Lady of Tomorrow”. Konkurs był oceniany przez dwa składy sędziowskie. Łączna wartość nagród wynosiła ponad 20 000 zł.

W gronie najlepszych znaleźli się następujący uczestnicy:

1. Izabela Babińska
2. Weronika Raczyńska
3. Sebastian Rygał

Nagrodę mediów – Tytuł Press Cup zdobyła Izabela Babińska.

Nagroda specjalna Leszka Czajki powędrowała do Izabeli Babińskiej oraz Magdaleny Zwierzyńskiej.

Young Talent Cup – Ogólnopolski Konkurs dla Uczniów Sztuki Fryzjerskiej 
W tym konkursie, który miał miejsce w sobotę 27.10.2014 wzięli udział uczniowie szkół fryzjerskich i innych placówek kształcących w zawodzie fryzjer. Kandydaci zmierzyli się ze strzyżeniem i stylizacją włosów w kategorii damskiej i męskiej. Obowiązujący temat to: „Street – Trends in Fokus”. Łączna wartość nagród wynosiła ponad 14 000 zł. Po tytuł mistrzowski sięgnęli:

w kategorii damskiej:
1. Dominika Nowak
2. Klaudia Wójcik
3. Milena Pożoga

w kategorii męskiej:
1. Dominika Jackowska
2. Izabela Hamera
3. Magdalena Kasperowicz

Dawid Radomski to laureat Nagrody Specjalnej Leszka Czajki.

Kolejna edycja Targów Hair Forum Poland odbędzie się 26 i 27 września 2015 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Zachęcamy do regularnego odwiedzania strony www.hair-forum.com.pl, gdzie będą regularnie publikowane szczegóły dotyczące tego wydarzenia.

www.hair-forum.com.pl

Na podstawie materiałów Organizatorów

27 lis 2014