Kongres Wella Destination 2015 – edukacja, innowacje i inspiracje

Kongres Wella Destination 2015 – edukacja, innowacje i inspiracje

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Kongres Wella Destination 2015 Na początku czerwca malownicza grecka wyspa Rodos zamieniła się w miejsce pełne twórczej atmosfery. Z okazji 135. rocznicy powstania marki Wella odbył się Kongres dla fryzjerów i stylistów z 23 krajów. Program skupiał się wokół trzech głównych filarów współpracy z branżą fryzjerską – innowacji, inspiracji i edukacji.

W dniach 4-6 czerwca 2015 r. na Rodos odbył się Kongres Wella, w którym udział wzięło ponad 500 przedstawicieli branży fryzjerskiej z 23 krajów. W programie wydarzenia nie zabrakło inspirujących seminariów, prezentacji najnowszych trendów i technik fryzjerskich oraz pokazów talentu międzynarodowych artystów sztuki fryzjerskiej.

Alexis Ferrer z Hiszpanii poprowadził Wella Professionals Hair Show „Destilled Couture”, połączone ze szkoleniem Look & Learn w zakresie nowych trendów Wella Professionals na sezon jesień/zima 2015. Ferrer wprowadził odbiorców w świat ruchu, nowych krajobrazów i tekstur. Zaprezentowana kolekcja „Uncharterer Territories” definiuje nowy rodzaj piękna i autentyzmu, dostrzegany w kształtach zmienionych wyłącznie przez siły natury. Inspirowana jest pierwotnymi surowcami, minerałami i naturalnymi barwami, czerpiąc przy tym z abstrakcyjnych idei.

Łotewski artysta, Raimon Pasternackis, podczas Wella Professionals Hair Show „Destilled Collection Men” oraz szkolenia Look & Learn „Men’s Cut” zapoznał uczestników z własnym spojrzeniem na męski styl, w którym uwidacznia się inspiracja latami 70. – mieszanką stylów, kultur i gatunków muzycznych. Z pomocą nowej linii kosmetyków Wella Professionals do stylizacji Paternackis przedstawił wizerunek współczesnego mężczyzny, który gloryfikuje indywidualizm, dbając o każdy szczegół swojego wyglądu.

LaToya Velberg, duńska artystka z RPA, poprowadziła Sebastian Professional Hair Show „Totemic Collection” – prezentujący jedną z ostatnich kolekcji marki oraz szkolenie Look & Learn „Flow, Flaunt and Form”. Kolekcje Sebastian Professional odznaczają się bezkompromisowym i odważnym podejściem, niezmiennie wyznaczając trendy w sztuce fryzjerstwa. Kolekcja Totemic wykorzystuje całkowicie odmienne spojrzenie na tradycyjne metody. Inspirowana jest tyglem globalizacji, czerpiąc jednocześnie z dziedzictwa starożytnych plemion i kultur.

www.domwella.pl

Na podstawie materiałów Dom Wella

25 cze 2015