Konkurs fryzjerski Rica Masters 2023

Konkurs fryzjerski Rica Masters 2023

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Kreatywność, subtelność, nowatorskie podejście do fryzjerstwa i stylizacji to elementy, które już niedługo będziemy mogli zobaczyć w prestiżowym konkursie Rica Masters 2023.

Łączna pula nagród to ponad 55 tysięcy złotych!

Fryzjerze, stylisto, jeśli chcesz zaprezentować swoje mistrzowskie umiejętności i zostać zwycięzcą to jest odpowiedni czas! Rusza kolejna edycja Rica Masters!

Do kogo skierowany jest konkurs?

Do fryzjerów oraz stylistów fryzur, którzy czują, że wizja ich fryzjerstwa jest jedyna w swoim rodzaju. Do osób, którym brakuje zaciętej rywalizacji i emocji sięgających zenitu. Konkurs jest skierowany do Ciebie fryzjerze, stylisto!

Dlaczego warto?

Udział w konkursie pozwoli uczestnikom na zdobycie ogromnego doświadczenia oraz rozwój umiejętności. Co więcej, dzięki startowi w ogólnopolskim konkursie Rica Masters 2023 pozwolisz swojej marce zabłysnąć w świecie fryzjerstwa, zwiększyć jej rozpoznawalność. Dodatkowo zdobycie tytułu zwycięzcy gwarantuje również wartościowe nagrody materialne od naszych sponsorów: Volvo, Arłamów Hotel, Castel Freres, Fox, Rica, Olivia Garden, Pacura Education, pARTs Jewelry, Nawara.co, Termix, by Juźwin Kobielski oraz Kasho.

Rok 2023 rokiem naturalnego minimalizmu

W 2023 roku Jury Rica Masters postawiło na NATURALNY MINIMALIZM, jednak aby zrozumieć znaczenie tego hasła, warto rozłożyć je na czynniki pierwsze. Co oznacza naturalny? To charakterystyczny dla natury, wykonany z surowców występujących w naturze, czyli prawdziwy, rzeczywisty, normalny.

Z kolei mówiąc o minimalizmie, myślimy o unikaniu tego, co zbędne, poleganiu na prostocie, użyteczności i elegancji. Wszystko to powinno opierać się na zasadzie “mniej znaczy więcej”. W kontekście wizerunku może to oznaczać koncentrowaniu uwagi na dosłownie jednym lub dwóch elementach.

Idąc drogą naturalnego minimalizmu powstały trzy kategorie konkursowe timeless geometry, this is texture oraz hair in fashion. Uczestnicy będą mogli wybrać jedną z nich i pokazać swoje fryzjerskie zdolności!

TIMELESS GEOMETRY to ponadczasowe formy charakterystyczne dla danych dekad. Strzyżenia, stylizacje oraz kolory, które na zawsze pozostaną aktualne. Wybierając tę kategorię, musisz zapoznać się z historią fryzjerstwa i odkryć jak niesamowicie jest inspirująca.

THIS IS TEXTURE, czyli tekstura, dynamika, ruch we włosach. Redukowanie ciężaru z włosów daje nieskończone się możliwości kreowania trójwymiarowych form w przestrzeni. Stopniowanie (warstwy), czyli praca w kącie od 90 do 180 stopni od płaszczyzny pionowej. Eksploruj tę przestrzeń, aby uzyskać wyjątkowy oraz indywidualny efekt połączony z charakterystyczną koloryzacją.

Pomyśl, że nie jesteś fryzjerem, a sesyjnym stylistą. Zapomnij o technice i pracuj wizualnie. Tak! Stwórz stylizację inspirowaną światem mody i wybierz ostatnią z kategorii HAIR IN FASHION. Eksploruj fakturę włosów, uchwyć włosy w ruchu, wykorzystaj produkty do stylizacji, aby tworzyć blask, mat i co tylko zechcesz. Pamiętaj — mniej znaczy więcej!

Jak przygotować się do Rica Masters 2023?

Najważniejsze co powinieneś zrobić przed zgłoszeniem się do konkursu to zapoznać się z regulaminem i jego zasadami, dokładnie przeanalizować wymagania dotyczące pracy konkursowej. Następnie przyjdzie czas na koncepcję i projekt fryzury!

Jak już wiesz, tematem przewodnim jest naturalny minimalizm, a więc Twoja stylizacja powinna opierać się na zasadzie “mniej znaczy więcej”. Warto skonsultować się z innymi fryzjerami i ekspertami w dziedzinie fryzjerstwa, aby otrzymać opinie i sugestie dotyczące pracy konkursowej.

Następny krok to ćwiczenie i dopasowanie technik fryzjerskich, takich jak strzyżenie, koloryzacja, modelowanie i upięcie, aby mieć pewność, że praca konkursowa będzie wykonana profesjonalnie i precyzyjnie. Przygotuj odpowiedni sprzęt i zadbaj o akcesoria, które będą niezbędne do wykonania pracy konkursowej.

Pamiętaj, że Jury zwróci też uwagę na estetykę przedstawienia Twojej pracy. Wykonaj atrakcyjne zdjęcia, to zawsze wzmacnia efekt!

Nie zapominaj o sobie! Ważne jest, abyś zadbał o swoją formę fizyczną, relaks i dobre samopoczucie, które pozwolą Ci na pełną koncentrację potrzebną do wykonania pracy konkursowej.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie i mieć szansę na wygraną?

To jest naprawdę proste. Wystarczy, że spełnisz cztery elementy:

Wybierzesz kategorię konkursową, w której chcesz wystartować,

Stworzysz niepowtarzalny look zgodny z briefem,

Opublikujesz zdjęcie fryzury na swoim Instagramie lub profilu Facebook, oznaczysz post hashtagami: #RICAMASTERS2023 #RICAPOLSKA oraz hashtagiem wybranej kategorii konkursowej #nazwa_kategorii,

Wypełnisz formularz zgłoszeniowy stronie internetowej www.ricamasters.pl

Jury Rica Masters 2023

W tegorocznej edycji Rica Masters 2023 jury składa się z cenionych specjalistów w branży fryzjerskiej, na których czele stoi przewodniczący — Kristof Pacura. Edukator, mentor i coach. Orędownik kreatywności, minimalizmu i dbałości o rzetelność wykonywanej pracy. Pierwszy w historii pochodzący z Polski, Dyrektor Kreatywny legendarnej akademii Vidal Sassoon. Twórca Pacura Education oraz artysta balansujący między sztuką a rzemiosłem.

W składzie jury zobaczycie również Ewę Cesarz — Redaktor naczelną Estetica Polska, Prezes Zarządu Beauty Business Partner Sp. z o.o., wydawcę magazynów Estetica Polska oraz Art of BEAUTY, a także Sebastiana Kobielskiego oraz Jarosława Juźwina, ambasadorów marki Rica, jasne gwiazdy świata fryzjerstwa.

Mentorem konkursu jest zeszłoroczny zwycięzca Adrian Skopiński — Śpiewający Fryzjer! Będzie wspierał tegorocznych uczestników i podpowie, w jaki sposób on sam przygotowuje się i realizuje prace konkursowe.

Harmonogram konkursu

Już 23.01.2023 roku wystartowała kolejna edycja Rica Masters! Pierwszy etap będzie trwał do 24.02.2023 roku.

Sześć osób, które przechodzą do drugiego etapu, wybiera jury Rica Masters. Wyniki pojawią się 07.03.2023 roku.

Drugi etap będzie trwał do 4.04.2023 roku. Na gali finałowej ze zwycięzcami Rica Masters 2023 zobaczymy się 22.04.2023 roku.

Zapraszamy do udziału i powodzenia!

Śledź Rica Polska na Facebooku i Instagramie, by być na bieżąco!

Na podstawie materiałów Rica Polska

25 sty 2023