Konkurs „Młody mistrz fryzjerstwa”

Konkurs „Młody mistrz fryzjerstwa”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

DZP_318011 lutego 2016 roku w Sosnowcu w CKZiU Grota-Roweckiego 64 i Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru odbył się Finał I Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”.

Po 11 latach konkurs ten zmienił swoje oblicze. Dotychczasowe zmagania adeptów sztuki fryzjerskiej miały charakter regionalny, od tego roku mają charakter ogólnopolski, co jest potwierdzeniem jego wysokiej rangi. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół fryzjerskich z całego kraju.

Młodzi adepci fryzjerstwa startowali w dwóch konkurencjach: pierwsza Ekstrawagancja Stylu obejmowała artystyczne modelowanie bądź upięcie na główce, druga wykonanie fryzury inspirowanej krainą wiecznej zmarzliny i niepodzielnie królującej tam Królowej Śniegu.

Jury oceniało wykonane zadania według następujących kryteriów: w pierwszej konkurencji – precyzyjność, czystość i efektowność wykonanej fryzury, w drugiej – koncept, efektowność i staranność wykonanej fryzury, a także dobór stroju i makijażu.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Dominika Olak, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Grota-Roweckiego 64, Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu
II miejsce i wyróżnienie – Aleksandra Kurowska, Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
III miejsce – Sara Golus, Powiatowy Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie

Nagrodę Dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego otrzymał Kamil Doroz z Wieloprofilowego Zespołu Szkół w Tarnowskich Górach. Natomiast wyróżnienie z firmy TOVARES przyznano Weronice Stolarskiej z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej.

Podczas konkursu odbywały się warsztaty dla gimnazjalistów pasjonujących się fryzjerstwem. Poprowadzili je uczniowie klas Technikum usług fryzjerskich pod czujnym okiem nauczycieli zawodu.

Po raz kolejny partner strategiczny szkoły, sieć sklepów fryzjerskich FALE LOKI KOKI, brał czynny udział w konkursie. Laureatom przekazano cenne nagrody rzeczowe w postaci profesjonalnego sprzętu fryzjerski.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Na podstawie materiałów Organizatora

23 lut 2016