Konkurs SkillsPoland 2021

Konkurs SkillsPoland 2021

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Pod koniec listopada ubiegłego roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo w Gdańsku po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs umiejętności zawodowych SkillsPoland.

Celem tego przedsięwzięcia było wyłonienie największych młodych talentów, które będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jedną z konkurencji, w której walczyli młodzi fachowcy różnych zawodów, było fryzjerstwo. Sieć sklepów Fale Loki Koki była partnerem głównym tej konkurencji.

Zawodnicy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach branżowych. Wydarzeniu towarzyszyły również liczne panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, rządu oraz samorządu.

W ciągu dwóch dni uczestnicy zmierzyli się z przygotowanymi dla nich zadaniami. Celem rywalizacji młodych adeptów różnych zawodów była ocena ich zdolności i umiejętności praktycznych.

W zmaganiach fryzjerskich startujący mieli do wykonania trzy zadania. Pierwsze z nich dotyczyło klasycznego strzyżenia męskiego na modelu główki, a drugie – upięcia ślubnego także na modelu główki. W drugim dniu konkursu było jeszcze trudniej – po losowaniu modelek młodzi fryzjerzy przystąpili do ostatniego zadania, czyli wykonania fryzury Eko.

Międzynarodowe jury pod przewodnictwem Laury Holeczek, eksperta WorldSkills Poland, wybrało mistrzów branży fryzjerskiej pierwszej edycji konkursu.

1 miejsce: Emilia Wilde
2 miejsce: Patryk Kielan
3 miejsce: Oliwia Rogowska

Zwyciężczyni konkurencji Emilia Wilde otrzymała złoty medal i bilet na Mistrzostwa Świata WorldSkills 2022 w Szanghaju.

Sieć sklepów fryzjerskich Fale Loki Koki od lat wspiera proces dydaktyczny adeptów sztuki fryzjerskiej, tak było też w przypadku konkursu SkillsPoland. Marki fryzjerskie: Artego, Mila Professional oraz Montibello wyposażyły każdego zawodnika w produkty niezbędne do wykonania konkursowych fryzur. Marka Mila Technic przekazała modele głowy potrzebne do dwóch pierwszych zadań. Nie zapomnieliśmy również o nagrodach dla finalistów – w ich ręce powędrował profesjonalny sprzęt Fale Loki Koki. Laureatka pierwszego miejsca otrzymała specjalne wyróżnienie: voucher szkoleniowy na cykl szkoleń fryzjerskich.

Pierwszy konkurs branżowy SkillsPoland 2021 przeszedł już do historii, ale na pewno zostanie zapamiętany jako szczególne wydarzenie na mapie konkursowej Polski. Organizator WorldSkills Poland sprawił, że wiele młodych fachowców uwierzyło w swój talent i możliwości.

Razem z innymi partnerami konkurencji fryzjerskiej – Łódzką Szkołą Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra z Łodzi oraz Pomorską Izbą Rzemieślniczą z Gdańska, wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów. Już dziś mocno trzymamy kciuki za Emilię Wilde, która zawalczy o złoty medal we fryzjerstwie podczas WorldSkills 2022 w Szanghaju.

Foto: WorldSkills Poland

Na podstawie materiałów WorldSkills Poland oraz Fale Loki Koki

22 mar 2022