Konkurs „Zawodowiec Roku 2022”

Konkurs „Zawodowiec Roku 2022”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Dyrektor szkoły Anagra Franciszek Miller z wyróżnieniem w konkursie na „Zawodowca roku 2022” we fryzjerstwie.

W konkursie „Zawodowiec Roku 2022” organizowanym wspólnie przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz KGHM zgłoszono aż 537 nauczycieli kształcenia zawodowego w 62  dziedzinach. Komisja Konkursowa po burzliwych obradach wyłoniła118 nominowanych uczestników w 52 dziedzinach.

Celem konkursu jest nagrodzenie najlepszych nauczycieli kształcenia zawodowego, którzy z pasją i zaangażowaniem edukują przyszłą kadrę kompetentnych pracowników branżowych, a równocześnie są wzorem dla innych nauczycieli. Są to osoby, które wyróżniają się na tle innych pedagogów kształcenia zawodowego, działają na rzecz promocji szeroko rozumianego szkolnictwa branżowego, wprowadzają autorskie rozwiązania dydaktyczne i metodyczne, współpracują z otoczeniem społeczno-gospodarczym, w tym w szczególności z pracodawcami.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród w hotelu Bellotto w Warszawie poznaliśmy wszystkich laureatów. Franciszek Miller ze szkoły Anagra w Łodzi zdobył wyróżnienie w dziedzinie fryzjerstwo, a nagrodę odebrał z rąk Pani Minister Marzeny Machałek, która była honorowym gościem na tym wydarzeniu.

Komisja Konkursowa doceniła przede wszystkim fakt współorganizacji eliminacji krajowych w konkurencji fryzjerstwo SkillsPoland do Mistrzostw Europy EuroSkills oraz Mistrzostw Świata WorldSkills, organizację wielu fryzjerskich szkoleń, pokazów, warsztatów, wyjazdów na targi branżowe dla uczniów Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa, organizację ogólnopolskich konkursów fryzjerskich z gwiazdami na targach Beauty Days w Nadarzynie, organizację wydarzeń, podczas których uczniowie nieodpłatnie wykonują fryzury dla osób chorych i potrzebujących w miejscach takich jak: Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Dom Samotnej Matki, Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, Fundacja Jaś i Małgosia, Fundacja Szczęśliwej Drogi, Fundacja Pełną Piersią, Fundacja W Człowieku Widzieć Brata, Dom Dziecka, Centrum Zdrowia Matki Polki, Centrum Zdrowia Psychicznego, Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze, Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, Zespoły Opieki Zdrowotnej.

Ciężko byłoby to wszystko zorganizować bez wsparcia znanych i profesjonalnych firm takich jak Fale Loki Koki czy Mila Professional, wykonujących bardzo dobrą pracę na rzecz uczniów szkół, które w swojej ofercie edukacyjnej mają kierunek fryzjerstwo. Tym samym Franciszek Miller jest w trójce najlepszych nauczycieli zawodowych w branży fryzjerskiej w Polsce, co spowoduje, że będzie jeszcze bardziej dbać o rozwój młodego pokolenia, aby z sukcesami działali w szeroko rozumianej branży beauty.

Na podstawie materiałów Szkoły Anagra

20 kw. 2023