Look i beautyVision 2019

Look i beautyVision 2019

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

lookRajskie ptaki i ring barberski

W dniach 6–7 kwietnia zapraszamy Państwa do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich, które za sprawą Forum Fryzjerstwa Look i Forum Kosmetyki beautyVision staną się piękną stolicą Polski.

To niezwykle barwne wydarzenie dedykowane profesjonalistom zgromadzi największe i najbardziej znane firmy fryzjerskie i kosmetyczne z różnych stron świata, które zainspirują najnowszymi trendami i produktowymi perełkami. Wśród ich oferty znajdą się preparaty do włosów, takie jak: farby, szampony, lakiery, odżywki, produkty do pielęgnacji wąsów i brody, wyposażenie salonów fryzjerskich, odzież ochronna, szczotki, suszarki, nożyczki, dodatki do układania włosów i tysiące innych produktów niezbędnych w pracy stylisty fryzur.

Ważnym aspektem wydarzenia jest możliwość testowania produktów, zobaczenia pracy fryzjerów podczas zjawiskowych show na scenie głównej oraz możliwość wzięcia udziału w konkursach. Look i beautyVision to mnóstwo atrakcji i pomysłów dla kreatywnych głów.

Nomen omen, jedną z takich propozycji będzie kolejna edycja konkursu sztuki fryzjerskiej Kreator, w ramach którego ambitni, zdolni i aspirujący do najwyższych trofeów styliści spotkają się, aby wymienić doświadczenia, pokazać swoje umiejętności, poznać nowe techniki i pomysły, a także zobaczyć coś nowego i oryginalnego. Konkurs stawia na rozwój uczestników oraz możliwość pokazania większej publiczności ich talentu. Kreator jest dla stylistów swoistą trampoliną, która pomaga w odniesieniu zawodowego sukcesu. W tym roku uczestnicy wszystkich konkurencji, czyli Art&Hair, New Look i Crazy Kids Hair, zmagać się będą z tym samym tematem przewodnim: „Rajski ptak”. Każda z konkurencji wymaga jednak innego sposobu zaprezentowania tej stylizacji – zobaczymy, jak uczestnicy sobie z tym poradzą.

Na uwagę zasługuje również Barber Street, czyli aleja „golibrodów”, gdzie będzie można zobaczyć zarówno nowe, jak i tradycyjne linie kosmetyków, akcesoria niezbędne do uprawiania fachu barbera oraz designerskie wyposażenie salonu. Po sukcesie mierzonym dużym zainteresowaniem zwiedzających w ubiegłym roku po raz drugi na targach powstanie Hair School – otwarta przestrzeń wykładów i prezentacji technik strzyżenia i trendów we fryzjerstwie męskim, której słuchaczem może zostać każdy uczestnik.

W program Forum Look na stałe już wpisały się Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Fryzjersko-Kosmetyczne „Master of Beauty”, gdzie o prestiżowy tytuł walczą zarówno juniorzy, jak i seniorzy. Sukces odniesiony w tym konkursie, którego organizatorami są Związek Rzemiosła Polskiego oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, może stać się krokiem na drodze do zawodowej kariery. W ramach mistrzostw odbędą się cztery konkurencje: fryzjerstwo (dedykowane juniorom oraz seniorom), makijaż profesjonalny, przedłużanie i zagęszczanie włosów oraz barbering.

Nowością będą Mistrzostwa Polski w Goleniu Twarzy na Mokro, których inicjatorem jest Rafał Lewandowski, mieszkający i prowadzący od lat swój Barbershop w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku został mistrzem Szkocji w goleniu brzytwą podczas prestiżowego konkursu organizowanego przez British Barber Association. Celem Mistrzostw Polski jest uhonorowanie najlepszych z najlepszych w sztuce władania brzytwą, a tym samym wypromowanie na nowo umiejętności, którą niegdyś szczyciły się najlepsze salony w kraju. Zawody będą miały niezwykłą oprawę. Rywalizacja odbywać się będzie na prawdziwym bokserskim ringu (a może bardziej prawidłowo byłoby powiedzieć w tym przypadku: na barberskim ringu?).

Okazją do nauki od najlepszych mistrzów zawodu będą z pewnością zamknięte szkolenia Look&Learn. Podczas targów odbędzie się także konferencja dla nauczycieli szkół fryzjerskich.

Od dobrego fryzjera wymagane są przede wszystkim techniczne umiejętności fryzjerskie, manualne, wyobraźnia, zmysł estetyczny, jak również wysoka kultura osobista i umiejętność słuchania. Dobry fryzjer musi bowiem sprawić, by osoby wychodzące z salonu nie tylko wyglądały dobrze, ale przede wszystkim dobrze się czuły w nowej stylizacji. Nie bez znaczenia jest również to, w jakich warunkach przyjmuje się klientów, jak wyposażony jest salon, czy fryzjer uczestniczy w szkoleniach, pogłębiając wiedzę i poznając nowe techniki pracy. Istotne jest również uczestniczenie w branżowych wydarzeniach, podglądanie mistrzów, a także konkurowanie z innymi. Dlatego targi Look są idealnym miejscem dla prawdziwych profesjonalistów.

Zapraszamy również na targi beautyVision – do części ekspozycji skierowanej do branży kosmetycznej, gdzie można zapoznać się z najnowszą ofertą preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała, kosmetyków do makijażu i zdobienia paznokci, a także z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem gabinetów kosmetycznych.

Więcej informacji na: www.look.mtp.pl i www.beautyvision.mtp.pl oraz Facebooku.

Organizator: Grupa MTP

Na podstawie materiałów Grupa MTP

 

08 mar 2019