LOOK i beautyVISION – gdzie pasja łączy się z pracą

LOOK i beautyVISION – gdzie pasja łączy się z pracą

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Targi Look i BeautyVision 2017Kilkanaście tysięcy specjalistów z branży fryzjerskiej i kosmetycznej w jednym miejscu zwiastuje… szaleństwo zakupowe, doskonałą zabawę, ale też solidną dawkę wiedzy!

Na targach topowe marki pokazały nadchodzące trendy, pojawiły się gwiazdy ze świata show businessu oraz zostały przyznane prestiżowe nagrody.

Pozytywna atmosfera udzielała się uczestnikom już od wejścia: – Na pierwszy rzut oka widać, że kosmetyczki i fryzjerzy wybierają zawód z powołania. Emocje towarzyszące im podczas oglądania nowości na targach, kibicowanie swoim faworytom w czasie konkursów i stałe udoskonalenie swoich umiejętności poprzez udział w szkoleniach są tego doskonałym dowodem – mówi Barbara Vogt, Dyrektor targów LOOK i beautyVISIONi dodaje: – Na takie wydarzenie warto czekać cały rok!

Tysiące kolorowych nowości i błysk gwiazd

Targi były okazją do poznania nowej oferty kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych, akcesoriów oraz wyposażenia salonów blisko 400 marek. Ekspozycja wydarzenia mieściła się w dwóch olbrzymich halach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na wielu stoiskach pojawiły się gwiazdy z pierwszych stron gazet, które prezentowały premiery kolekcji. I tak na stoisku Semilac można było spotkać Margaret i Rafała Maślaka, markę Neess reprezentowała Cleo, firmę ChiodoPro  odwiedziła Edyta Górniak, Michał Szpak zaśpiewał dla fanów marki Nails Company, zdjęcie z Agnieszką Kaczorowską można było zdobyć na ekspozycji Peggy Sage, a Natalia Siwiec rozdawała autografy u Indigo. Uwagę uczestników LOOK & beautyVISION przykuwały również pokazy fryzjerskie, gdzie specjaliści na żywo pokazywali jaki efekt można uzyskać po zastosowaniu konkretnych produktów.

 

Nagrody dla najlepszych fryzjerów

Targom towarzyszyły konkursy o zasięgu międzynarodowym. Olbrzymim zainteresowaniem publiczności cieszył się KREATOR, w którym biorą udział odważni fryzjerzy o nieograniczonej wyobraźni.  Styliści zmierzyli się w kilku konkurencjach:  spontanicznej stylizacji wykonywanej na nieznanej wcześniej modelce, fryzurze artystycznej, stylizacji dziecięcej, fryzurze dla seniora oraz nowoczesnej fryzurze damskiej i męskiej. Nagrodę Prezesa o wysokości 5 tys. zł otrzymał Paweł Kucharczyk, jednoczesny zwycięzca kategorii NEW LOOK męski o tematyce „gotyk”. Pierwsze miejsce w pozostałych kategoriach KREATORA zajęli: Sebastian Curyło (kategoria Beauty LIVE, Aleksandra Kobiella (KIDS CRAZY HAIR), Patrycja Grzempowska (FOREVER YOUNG), Paweł Jaglarz (NEW LOOK DAMSKI) i Marta Kaźmierczak (Art&Hair). Drugiego dnia w strefie konkursowej można było podejrzeć przy pracy uczestników (juniorów i seniorów) Otwartych Mistrzostw Polski Master of Beauty we fryzjerstwie męskim, damskim, przedłużaniu oraz zagęszczaniu włosów, a także barberingu. Uczestnicy, którzy stanęli na podium wykazali się znajomością najnowszych trendów, doskonałą techniką i precyzją.

Podczas minionej edycji targów wydawnictwo Polska Press po raz pierwszy przyznało nagrody Mistrzowie Urody dla salonów z województwa wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. W tym przypadku najważniejsze były oceny klientów. Każdy mógł za pośrednictwem SMS-a zagłosować na swojego faworyta.

Targi Look i BeautyVision 2017Sławni fryzjerzy wyznaczają trendy

Na scenie głównej i stoiskach  wystąpili znani wizażyści i styliści włosów, którzy pokazali możliwości innowacyjnych produktów. Uczestnicy imprezy zobaczyli m.in. pokazy Moroccanoil, Goldwell, Montibello, Roberta Wypycha (z produktami DLM), a także prezentacje Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta. Z kolei marki Artègo, KEMON i Akademia Maniewski przygotowały szkolenia look&learn, gdzie specjaliści zdradzili publiczności najmodniejsze stylizacje na lata 2017-2018.

Nie ma jednej definicji piękna

Organizatorzy wydarzenia postanowili zorganizować wraz z fundacją „Nigdy nie jest za późno” pokaz osób z niepełnosprawnościami. Na scenie głównej modelki i modele podczas układów tanecznych prezentowali na scenie fryzury, makijaże oraz wyjątkowe stroje. Celem inicjatywy było pokazanie zgromadzonej publiczności, że  prawdziwe piękno to stan umysłu i wrażliwości, który jest niezależny od stopnia sprawności. Pokaz miał przypomnieć, że osoby z zespołem Downa oraz niepełnosprawne ruchowo mają wiele powodów do tego, aby czuć się i wyglądać pięknie.

O tym się pisze!

Imprezy branżowe rangi targów LOOK&beautyVISION są wielkim świętem dla blogerów zajmujących się tematyką fryzjerską i kosmetyczną. Dzięki takim eventom mają okazję pokazać i przetestować produkty, które jeszcze są niedostępne na rynku. Organizatorzy w ramach spotkania Blog Beauty Day zaprosili grupę 50 blogerów, aby wspólnie mogli poznać nowe kosmetyki topowych firm, ale też młode marki z rewelacyjnymi rozwiązaniami, które dopiero zaczynają być rozpoznawane przez klientów. Linki do ich relacji, a także galerie zdjęć, filmy z targów i wyniki poszczególnych konkursów znajdziecie na stronach organizatora: www.look.mtp.pl oraz www.beautyvision.mtp.pl. Dziękujemy wystawcom za piękne stoiska i przygotowane atrakcje, a zwiedzającym za tak liczne przybycie!

Zobacz film
Zobacz film

Na podstawie materiałów MTP

26 maj 2017