LOOK ponownie olśnił branżę!

LOOK ponownie olśnił branżę!

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Look 2016Znakomita ekspozycja, znakomite stylizacje, jeszcze bardziej znakomite pokazy i najznakomitsi zwiedzający! 16 edycję targów Forum Fryzjerstwa LOOK i Forum Kosmetyki beautyVISION tylko w ten sposób można podsumować. Wszyscy, którzy odwiedzili targi w ten weekend, mogli podziwiać mnóstwo nowości, zarówno na stoiskach wystawców, jak i w programie wydarzeń.

W pierwszy dzień imprezy uwaga targowych gości skupiona była przede wszystkim na konkursie KREATOR, który już po raz XIV pozwolił młodym, zdolnym fryzjerom puścić wodze fantazji. Konkurs KREATOR znowu nas pozytywnie zaskoczył. Do rywalizacji stanęło ponad 70 uczestników (w niektórych kategoriach nie sposób ich było zmieścić na scenie). Po wtóre, pomysłowością i inwencją twórczą, którymi popisali się nasi zawodnicy.

Tegoroczna edycja konkursu składała się z aż 6 kategorii konkursowych, w których młodzi fryzjerzy rywalizowali o tytuł KREATORA 2016. Najbardziej spektakularną i popularną okazała się ponownie konkurencja ART&HAIR, gdzie inspiracją do wykonania stylizacji była Amidala z filmu „Star Wars”. Laureatką tegorocznej edycji i jednocześnie Nagrody Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich – 2 500 zł – została Beata Karczyńska. Emocje na scenie były ogromne, a każda ze stylizacji oryginalna i misternie wykonana.

Sceną Główną zawładnęły w obu dniach niesamowite pokazy światowej sławy stylistów i prezentacji najnowszych kolekcji. Zobaczyć można było między innymi pen Razor – ostre piór, czyli innowacyjną brzytwę do brody, włosów i brwi, kolekcję wiosna/lato 2016 Selective Professional czy ILLUSIONS od Montibello. Ponadto firma FOX zaprezentowała swoje nowoczesne (innowacyjne) narzędzia, Intercoiffure Polska przeprowadziła przepiękny pokaz Shadows.

Młodzi fryzjerzy i kosmetyczki stanęli przed ogromnym wyzwaniem, rywalizując o tytuł Mistrza Polski. Branża fryzjerska walczyła o tytuł w Otwartych Mistrzostwach Fryzjerstwa Polskiego oraz w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów, natomiast stylistki rywalizowały w Otwartych Mistrzostwach Polski w Makijażu Profesjonalnym. Nowością, która od razu zdobyła rzesze fanów, są Mistrzostwa Polski w Barberingu. Strzyżenie męskie uznaje się za jedną z najtrudniejszych dziedzin fryzjerstwa, barberzy czynią je ogromnie widowiskową sztuką. Moda na brody trwa w najlepsze, także na Targach Poznańskich!

Nie zabrakło także na targach LOOK merytorycznej wiedzy. Nauczyciele zawodu fryzjer mieli okazję uczestniczyć w konferencji, która była odpowiedzią na wiele problemów, z którymi się borykają.

Na targach pojawili się także znani i lubiani. Na stoisku NeoNail dostrzec można było Patrycję Kazali promującą najnowszą kolekcję, której jest autorką. Swoim wizerunkiem Natalia Siwiec sygnowała markę Indygo, natomiast na stoisku Semilac można było otrzymać autograf od Mistera Polski 2015 – Rafała Maślaka. Na zaproszenie marki KEMON pojawiła się Barbara Kurdej-Szatan, która promowała nową kolekcję AVALON. Tradycyjnie na targi LOOK zawitali styliści z programu „Ostre Cięcie” – Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt, z którymi można było porozmawiać na stoisku Fale Loki Koki.

Program imprezy był tak bogaty, że każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Pokazy na Scenie Głównej oraz stoiskach wystawców przykuwały uwagę nie tylko profesjonalistów, ale również klientów salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Obserwując pokazy najnowszych trendów w cięciach, stylizacji fryzjerzy na pewno znaleźli inspirację do pracy w swoich salonach, by móc zaoferować swoim klientom najmodniejsze stylizacje.

Kolejna edycja LOOK dobiegła końca, dziękujmy za udział wszystkim wystawcom, zwiedzającym i uczestnikom mistrzostw. Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do śledzenia www.look.mtp.pl – zdjęcia i wyniki rywalizacji już wkrótce!

Na podstawie materiałów MTP

27 maj 2016