Marka KEMON zaprezentowała kolekcję AVALON#17

Marka KEMON zaprezentowała kolekcję AVALON#17

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Kemon Avalon#17 Poznań 119Dynamiczne strzyżenia, niebanalne koloryzacje i awangardowe stylizacje – tak w kilku słowach można opisać pokaz kolekcji KEMON – AVALON#17 – której premiera odbyła się 23 kwietnia na poznańskich Targach LOOK. Blisko dwugodzinnemu show przyglądało się blisko 300 fryzjerów z całej Polski.

Kolekcja AVALON#17 to 6 looków zainspirowanych dwoma zupełnie różnymi typami kobiet. Pierwsza z nich – Dziewczyna z Poligonu – jest zdecydowana i stanowcza, nie tracąc jednak przy tym nic ze swojej kobiecości i seksowności. Styliści KEMON postawili tu na odważne odcienie, takie jak błękity, róże i fiolety o akwarelowym nasyceniu, dopełniając całość wyrazistymi cięciami z dużym kontrastem długości włosów, często bardzo krótkich i długich jednocześnie. – Druga odsłona to Kobieta Sukcesu, której elegancję podkreśla kształt fryzury nawiązujący do klasycznych form strzyżeń. Wyraźny dysonans w długości poszczególnych pasm dodaje całej stylizacji mocnego charakteru i zadziornego looku. Widać, że nosząca taką fryzurę współczesna kobieta sukcesu nie boi się wyzwań i podejmowania żadnych decyzji – opowiada Andrzej Kawulok, dyrektor artystyczny KEMON.

W ramach premiery kolekcji AVALON#17 zaprezentowano także dwa męskie cięcia z cyklu GENTLEMAN #17. To propozycje będące kontrastem dla lansowanego od kilku sezonów wizerunku „drwala”. Mimo swojej chłopięcej urody i subtelnego looku mężczyzna KEMON nadal pozostaje jednak kwintesencją męskości.

Podczas pokazu łącznie zaprezentowano aż 26 oryginalnych propozycji. Oprócz kolekcji AVALON#17 i GENTLEMAN#17 można było zobaczyć także stylizacje nimi inspirowane. Jak zawsze w przypadku włoskiej marki pokaz nie należał do zwyczajnych. Modelkom towarzyszyły hipnotyzujące wizualizacje, a jedna z nich była ubrana w białą sukienkę bogato ozdobioną światełkami. Stylizacje przygotowała niezastąpiona projektantka Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, a o choreografię zadbała Kasia Kulmińska.

W stworzeniu kolekcji wzięli udział styliści marki KEMON: Andrzej Kawulok, Klaudiusz Iciek, Szymon Niemczyński, Kamil Malinowski, Bartek Brożek, Dorota Grzelak, Kamil Skrzypek, Anna Piwnik, Angelika Sworek, Radek Smarz, Kamila Ćwiklińska i Arkadiusz Bar.

www.kemon.pl

Na podstawie materiałów Kemon

01 maj 2017