Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Kosmiczna Odyseja”

Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski „Kosmiczna Odyseja”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

10 marca 2017 roku odbyła się XIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego, którego organizatorem był Dyrektor Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Tym razem konkurs odbył się pod hasłem „Kosmiczna Odyseja”, a nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowała pani Katarzyna Kroszczyńska.

Zgodnie z trzynastoletnią tradycją, impreza miała charakter konkursu, którego celem było wyłonienie najciekawszego pomysłu, profesjonalizmu w wykonaniu oraz promowanie młodych, utalentowanych adeptów sztuki fryzjerskiej.

W konkursie udział brało 29 uczniów z 12 szkół o profilu fryzjerskim, z trzech województw. Przybyli uczniowie z Lublina, Zamościa, Białegostoku. Wyszkowa, Puław, Parczewa, Kraśnika, Chełma i gospodarze z Białej Podlaskiej.

Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać w ciągu 90 minut pełną stylizację swojej modelki (fryzura, makijaż i strój), spójną z tematem konkursu, a także przygotować krótki opis  stylizacji konkursowej, który miał ukierunkować widza w odbiorze i pomóc zrozumieć artyzm przyszłego fryzjera.

W tym roku udział w konkursie wzięły także uczennice klas pierwszych, co jest dowodem na to, że nabierają nawyków prezentowania swoich umiejętności nawet w początkowym okresie kształcenia.

Laureaci:

I miejsce: Martyna Moskal z Technikum w Białej Podlaskiej, pod kierunkiem pani Katarzyny Kroszczyńskiej

II miejsce: Sylwia Andrzejuk z Technikum w Białej Podlaskiej, pod kierunkiem pani Katarzyny Kroszczyńskiej

III miejsce: Karolina Karolczuk  z Technikum w Białymstoku, pod kierunkiem pani Anny Kołodziejczyk

Dwa wyróżnienia powędrowały kolejno do:

Izabeli Hrycuniak z Technikum w Zamościu i Klaudi Jagielskiej z Technikum w Wyszkowie

Nagrodę Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie otrzymała Paulina Derlukiewicz, a Nagrodę Dyrektora Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej otrzymał Przemysław Mazur.

Kosmiczna Odyseja to niesamowite wydarzenie, świetna zabawa, profesjonalne fryzjerstwo a przede wszystkim doskonała współpraca. Taki konkurs to podniesienie poziomu kształcenia w zawodzie, motywacja do twórczego, artystycznego i pełnego pasji podejścia do przyszłego zawodu” – mówi Katarzyna Kroszczyńska.

Na podstawie materiałów Organizatora

05 kw. 2017