Międzyszkolny konkurs fryzjerski Open Hair Cup

Międzyszkolny konkurs fryzjerski Open Hair Cup

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Podczas ostatnich targów Uroda w Gdańsku odbyła się kolejna edycja konkursu Open Hair Cup o statuetkę przechodnią dla Najlepszej Szkoły Fryzjerskiej w Polsce. Szkoła Anagra zajęła 1. miejsce w tym ogólnopolskim międzyszkolnym konkursie fryzjerskim.

Zawody przeznaczone są dla drużyn składających się z trzech uczniów – reprezentantów danej szkoły. Organizatorem jest Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Konkurencja odbywała się na dwóch modelkach i jednym modelu. Tematem przewodnim konkursu była „Eksplozja koloru”.

Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa po raz czwarty wzięła udział w konkursie Open Hair Cup. W 2017 roku, szkołę reprezentowali wówczas uczniowie klasy 4, a teraz już absolwenci: Romina Przywara, Norbert Zbrojewski i Krystian Klimczak, którzy łącznie zdobyli tyle punktów, co pozwoliło zdobyć 3 miejsce dla szkoły. W 2018 roku udział w konkursie wzięli również uczniowie klasy 4, którzy już są absolwentami: Paulina Mendak, Dominik Tarnowski i Wiktor Biegasiewicz. Udało im się wygrać i zdobyć Statuetkę Przechodnią dla najlepszej szkoły fryzjerskiej w Polsce dla Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra. W 2019 roku szkołę reprezentowali po raz kolejny uczniowie klasy 4: Weronika Radoszewska, Martyna Szwedzka i Martyna Kowalska. Udało im się obronić tytuł najlepszej szkoły fryzjerskiej w Polsce.

Po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 konkurs powrócił w 2022 roku. Szkołę Anagra po raz kolejny reprezentowali uczniowie klasy 4: Nikola Zawadzka, Oliwia Rogowska i Daria Anuszczyk. Zwycięzcą Otwartego Konkursu Międzyszkolnego Open Hair Cup o statuetkę Prezesa Pomorskiej Izby Rzemieślniczej oraz o statuetkę przechodnią dla Najlepszej Szkoły została Anagra. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo w tych zawodach. Dzięki temu statuetka przechodnia zostaje już na stałe w szkole Anagra w Łodzi. Warto zaznaczyć, że nikt do tej pory tego nie dokonał. W następnej edycji Anagra Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa stanie przed szansą wygrania konkursu Open Hair Cup po raz czwarty z rzędu, co ogólnie w konkursach fryzjerskich w Polsce praktycznie się nie zdarza.

Taki sukces był możliwy po raz kolejny dzięki wsparciu pod kątem profesjonalnych produktów i sprzętów fryzjerskich od partnera szkoły marki Fale Loki Koki, przygotowaniu pod okiem instruktorów oraz pomocy organizacyjnej, technicznej i logistycznej dyrektora Franciszka Millera.

Na podstawie materiałów Szkoły Anagra

22 sty 2023