Najnowsze trendy fryzjerskie podczas Davines Hair on Stage

Najnowsze trendy fryzjerskie podczas Davines Hair on Stage

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

09Jakie fryzury będą królować nad Wisłą w nadchodzącym roku? Jakie kolory włosów proponują kobietom światowi styliści Davines? Co to jest usługa Blow Dry Bar, za co pokochały ją Amerykanki i dlaczego ma ona teraz szansę podbić serca Polek? Wszystko stało się jasne 22 listopada 2015 r. w warszawskim hotelu Intercontinental, podczas corocznego święta fryzjerów – Hair On Stage.

Hair on Stage już na stałe wpisało się w kalendarz fryzjerów włoskiej marki Davines. Każdego roku, w kilku miejscach na świecie, tysiące fryzjerów dzięki najlepszym stylistom, poznają obowiązujące trendy, którymi potem inspirują się w swojej codziennej pracy. W poprzednich miesiącach bieżącego roku odbyły się już spotkania Hair On Stage w Madrycie, Bolonii, Londynie i w Stambule.

Hair On Stage to wydarzenie branżowe, niemniej jednak ma ono wpływ na to, jak będą wyglądały kobiety w nadchodzącym sezonie. Zaprosiliśmy wybitnych stylistów, którzy nie tylko zaprezentowali kolekcję Davines, ale także własne propozycje. W sumie odbyły się cztery pokazy. Była to wspaniała dawka inspiracji na nadchodzące miesiące. Nie zabrakło także elementów artystycznych. Nasz stylista Rafał Potomski, sam wyreżyserował teatr cieni, który był uzupełnieniem pokazu jego kolekcji – podkreśla Tomasz Gałka, prezes Sustainable Beauty, wyłącznego dystrybutora firmy Davines w Polsce, organizator wydarzenia.

 

Davines Hair on StageHair On Stage otworzył autorski pokaz krakowskiego stylisty Rafała Potomskiego – twórcy fryzur dla Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Roma w Warszawie, Teatru STU w Krakowie, Opery Nowej w Bydgoszczy, współtwórcy projektu Show dla Intercoiffure w Paryżu i Alternative Hair Show w Wiedniu oraz Londynie.

Rafał zabrał widzów w sentymentalną podróż do przełomu lat 80. i 90., prezentując swoją najnowszą damsko-męską kolekcję Relationshe. Kolekcja inspiruje się minionym trendem, jednak przekształca go tak, aby jak najlepiej oddawał dążenie współczesnych par do niezależności.

 

Davines Hair on StageZ kolei Międzynarodowa Trenerka Davines Kirsten Demant z Danii wykonała na scenie najnowszą kolekcję Davines na sezon jesień-zima 2015/16. Stworzyli ją Angelo Seminara – dyrektor artystyczny Davines, i Edoardo Paludo – naczelny kolorysta Davines. Sama kolekcja jest bardzo „słowiańska”, została nazwana „Goldess” na cześć bogini Aurory i łączy proste, minimalistyczne wręcz cięcia z ciepłymi blondami.

Kirsten zaprezentowała także po raz pierwszy w Polsce najnowszą propozycję Davines dla Polek – linię kosmetyków Your Hair Assistant. Jest to linia przeznaczona zarówno do stosowania w salonie, jak i w domu. W salonie fryzjerzy będą mogli dzięki niej zaoferować klientkom usługę, którą pokochały Amerykanki – blow dry bar, czyli połączenie suszenia i modelowania, dającego spektakularne efekty. Usługa ta jest na tyle rozpowszechniona w USA, że część salonów rezygnuje z innych ofert, jak koloryzacja czy strzyżenie, i specjalizuje się tylko w modelowaniu.

 

Davines to nie tylko produkty, ale także styl życia, dlatego też Hair On Stage stał się okazją do zaprezentowania najnowszego ekologicznego przedsięwzięcia marki o nazwie – Dzień Zrównoważonego Piękna. Fryzjerzy współpracujący z Davines w dniu 6 lutego 2016 r. będą mogli oddać część swojego utargu, a także zaprosić swoich klientów do przekazania datków na zakup drzew, które następnie zostaną zasadzone w Beskidach. Akcja Dzień Zrównoważonego Piękna jest realizowana we współpracy z Klubem Gaja.

www.davines.pl

Na podstawie materiałów Davines

01 gru 2015