Nowa odsłona Hair & Beauty Festiwal już za rok!

Nowa odsłona Hair & Beauty Festiwal już za rok!

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Spotkamy się w Katowicach w Centrum Kongresowym MCK & Spodek w dniach 20–21 listopada 2021.

Rok 2020 pod wieloma względami jest inny niż wszystkie lata dotychczas. Z powodu pandemii koronawirusa to rok pod znakiem odwołanych imprez, spotkań, konferencji, szkoleń… no i oczywiście targów. Nasza branża również w szczególny sposób odczuła przymusową izolację i całkowity lockdown na ponad siedem tygodni. Zamknięte zostały salony, a fryzjerzy, kosmetyczki i cały sector beauty pozbawieni zostali możliwości zarabiania.

Wiosną tego roku nie spotkaliśmy się na żadnej imprezie targowej, które zawsze chętnie odwiedzaliśmy, czerpiąc dziesiątki korzyści dla swojego rozwoju zawodowego i naszych biznesów. Wszystkie wiosenne edycje cyklicznych imprez, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie, zostały odwołane lub przesunięte na przyszły rok. Jest to absolutnie zrozumiałe, biorąc pod uwagę zakazy urzędowe oraz realny brak możliwości organizacji dużych spotkań.

Jesień także zapowiada się zupełnie inaczej niż zwykle. Organizatorzy katowickich Targów Hair & Beauty Festiwal także stanęli przed trudną decyzją. Impreza zaplanowana była jak zwykle na listopad, a tegoroczna edycja miała być fantastyczną, jubileuszową ucztą branżową z okazji 20-lecia!

Zanim nastąpiła przymusowa izolacja, organizatorzy zdążyli przygotować nowy layout wizualizacji i strategii komunikacji, nowe logo oraz nazwę łączącą strefę fryzjerską z kosmetyczną, wizażową i paznokciową. Wszystko będzie nowe, spójne i ponadczasowe… już w listopadzie 2021 roku.

Po wielotygodniowych analizach szans i zagrożeń, konsultacjach branżowych, obserwacji sytuacji epidemiologicznej, zasięganiu opinii Instytucji Sanitarnych, a w szczególności rozmowach z Wystawcami i uczestnikami organizatorzy Festiwalu podjęli trudną, lecz rozsądną decyzję o rezygnacji z tegorocznych Targów.

Będzie nam wszystkim brakowało tego niezwykłego wydarzenia, ale rozumiemy decyzję i solidaryzujemy się z organizatorami – firmą Wats i Subtil Polska. Nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie stawiamy ponad wszystkim.

Już teraz zapowiadamy kontynuację dobrej tradycji targowej na Śląsku, gdzie zjeżdżają profesjonaliści z całego kraju. Hair & Beauty Festiwal 2021 będzie niezapomnianym wydarzeniem branżowym!

Zapraszamy na stronę www.hbfestiwal.pl oraz na profile społecznościowe:

Facebook: festiwal.hair.beauty, Instagram: festiwalhairbeauty

Na podstawie materiałów Hair & Beauty Festiwal

10 wrz 2020