Nowe trendy podczas LOOK 2016

Nowe trendy podczas LOOK 2016

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od najważniejszego w Polsce wydarzenia w świecie fryzjerskim, które odbędzie się 7–8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – Forum Fryzjerstwa LOOK 2016.

Jak co roku podczas targów LOOK odbędą się Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego oraz Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów. 8 maja najlepsi z najlepszych zmierzą się o tytuł Mistrza Polski, który stanowi ogromny prestiż, a także zwalnia z praktycznej części egzaminu czeladniczego.

W tym roku konkurs KREATOR zapowiada się bardzo interesująco. Wszystkie konkurencje otrzymały swoje tematy. W ART&HAIR inspiracją dla uczestników będzie Amidala z filmu „Gwiezdne wojny”. Zawodnicy powinni stworzyć fryzurę w oparciu o wizerunek królowej. Pomysłodawcy świetnie znaleźli się w obecnej sytuacji, kiedy to odżyła po raz kolejny moda związana ze STAR WARS. Następne konkurencje KREATORA – NEW ART damski i męski – po raz pierwszy otrzymają temat „Geometrycznie”, FOREVER YOUNG – „Najpiękniejszy srebrny” oraz KIDS CRAZY HAIR – „Monster High”. W tym roku będzie się działo! Warto wspomnieć także, że jury konkursowe składa się z redaktorów gazet branżowych, a od 2015 roku także zwycięzców poprzednich edycji. Jest to zaszczyt i dodatkowy prestiż dla zwycięzców, kiedy jako najlepsi z najlepszych mogą uczestniczyć w wyłonieniu laureatów kolejnych edycji.

Jak co roku Sceną Główną zawładną znani i lubiani styliści, którzy zaprezentują aktualne trendy oraz nowości z branży fryzjerskiej. Zobaczyć będzie można m.in. kolejną odsłonę kolekcji „Shadows” przygotowanej przez Intercoiffure Polska, najnowsze trendy zaprezentuje również marka Goldwell podczas pokazu Color Zoom 2016. Eloy Molina (Hiszpania) & Moroccanoil Team Polska pokażą „Ślubne upięcia i warkocze”, ponadto zobaczymy pokaz nowości na rynku fryzjerskim „pen RAZOR – ostre pióro”. Swoje najnowsze kolekcje zaprezentują HCF Polska, Montibello oraz Bea Beleza.

Podczas LOOK 2016 będzie można zobaczyć najnowsze trendy, a także najlepszych stylistów podczas pracy. Na szkolenia LOOK&LEARN zaproszą marki Goldwell i Kemon, a dla wykładowców szkół fryzjerskich przygotowano szkolenia w ramach Konferencji dla nauczycieli zawodu.

Jednak to nie wszystko, co czeka zwiedzających podczas tegorocznego Forum Fryzjerstwa. Udział w targach potwierdzili już prawie wszyscy cenieni producenci i dystrybutorzy. Zapowiadają oni wiele atrakcji i nowości, które zaprezentują właśnie w Poznaniu.

W tym roku targi LOOK odbędą się w świeżo wyremontowanych pawilonach 3 i 3A na MTP. Zostanie zachowany oczywiście doskonale sprawdzający się podział na fryzjerstwo i kosmetykę. Organizatorzy zaplanowali przygotowanie okazałej Sceny Głównej oraz aranżację miejsc do spotkań biznesowych, odpoczynku i rozmów ze znajomymi.

Sprzedaż biletów na LOOK i beautyVISION trwa, więc jeżeli chcecie uniknąć kolejek przy kasach, zaopatrzcie się w wejściówki już teraz na www.mtp24.pl/index.dhtml

Szczegółowych informacji szukajcie na www.look.mtp.pl i profilu na Facebooku www.facebook.com/LOOKbeautyVISION

A więc do zobaczenia na targach LOOK już w maju!

Na podstawie materiałów MTP

11 marzec 2016