Otwarte Mistrzostwa Europy OMC – złoty medal dla Anji Piotrowskiej

Otwarte Mistrzostwa Europy OMC – złoty medal dla Anji Piotrowskiej

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Mistrzostwa odbyły się w Rosji w Yekaterinburgu w połowie listopada. Wzięli w nich udział reprezentanci Japonii, Korei, Chin, Włoch, Francji, Uzbekistanu, Kazachstanu, Armenii, Rosji i Polski. O medale rywalizowali nie tylko fryzjerzy, ale też wizażystki. I właśnie w tej konkurencji złoty medal zdobyła Anja Piotrowska.

– To był mój czwarty udział w Mistrzostwach Organizacji OMC. Wcześniejsze starty były dla mnie treningiem i dobrym przygotowaniem mentalnym i psychicznym. Nauczyły mnie wytrzymałości fizycznej, estetyki pracy, obycia ze stresem i przemęczeniem, które jest nieodzownym elementem takiego startu. Mistrzostwo Europy zdobyte w Rosji jest dla mnie podwójnym sukcesem, gdyż Rosjanki to największe na świecie kreatorki wizerunku w zakresie make-upu – mówi Anja Piotrowska.

We fryzjerstwie Polska odniosła już ogromny sukces i zaznaczyła swoją obecność na arenie międzynarodowej dzięki takim stylistom, jak: Andrzej Matracki (czterokrotny Mistrz Świata we Fryzjerstwie Artystycznym), Paweł Piotrowski (Mistrz Świata we Fryzjerstwie Artystycznym), Paweł Matracki (dwukrotny Mistrz Świata we Fryzjerstwie Artystycznym), Damian Duda (Vice-Mistrz Świata we Fryzjerstwie Artystycznym), Paweł Stańczak (Mistrz Świata we Fryzjerstwie Artystycznym), Marta Robak (trzykrotna Mistrzyni Europy we Fryzjerstwie Artystycznym). Natomiast w konkurencji Makijażu Artystycznego to pierwszy taki sukces dla Polski. – Złoty medal i tytuł Mistrza Europy zdobyłam w konkurencji Bridal MakeUp. Inspiracją do konkursowej stylizacji była obecna kolekcja Zuhair Murad. Zależało mi na tym, aby pokazać piękno zmysłowej, seksownej kobiety, a to wszystko domknięte makijażem artystycznym wpisującym się w charakter delikatnej koronki sukni – podkreśla Anja Piotrowska.

Mistrzyni przyznaje, że trudno byłoby jej osiągnąć taki sukces bez wsparcia wielu osób. – Szczególne podziękowania kieruję do Federacji Fryzjerstwo Polskie OMC Poland i Prezesa Federacji Andrzeja Matrackiego oraz mojej trenerki Nanary Bereziny, która prowadzi najlepszą na świecie Szkołę Makijażu. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mimo że jest szkoleniowcem Rosyjskiej Kadry Narodowej w Makijażu, zechciała również ze mną współpracować – mówi Anja Piotrowska. Jestem wdzięczna także moim sponsorom: Miastu Wrocław oraz firmom Revitalash i Goldwell – dodaje.

Na podstawie materiałów Anji Piotrowskiej

29 gru 2014