Pokaz fryzjerski – Klaudiusz Iciek & Kemon

Pokaz fryzjerski – Klaudiusz Iciek & Kemon

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Pokaz Klaudiusza (3)Fryzjerstwo to dla mnie emocje, dynamika, fantazja, nie lubię nudy – tak o swojej pasji mówi Klaudiusz Iciek, właściciel i dyrektor artystyczny Claudius Hair Treser Academy.

Prawdziwość tych słów potwierdziła „Konferencja Stylizacji” – spektakularne widowisko fryzjerskie utrzymane w konwencji cyrkowej. Show w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odsłoniło trendy w cięciu i koloryzacji na rok 2016.

Nie był to wcale cyrk klaunów i tresowanych zwierząt, a modowych ikon, które miały stać się muzą dla każdego z uczestników wydarzenia – mówi Klaudiusz Iciek, na co dzień pracujący w swoim studio przy ul. Floriańskiej 18/6 w Krakowie. Klaudiusz jest również instruktorem marki Kemon od początku jej obecności w Polsce. Rolę konferansjera cyrkowego spektaklu pełnił znany aktor, Kajetan Wolniewicz, a pokaz rozpoczął występ zjawiskowej baletnicy. Tancerka ustąpiła wkrótce miejsca ikonie, czyli symbolowi tej części pokazu. Jej silny wizerunek dopełniał dramaturgię muzyki i animacji (autorką wszystkich fantazyjnych kreacji modeli i modelek tego wieczoru była Waleria Tokarzewska-Karaszewicz).

Zapadająca w pamięci inauguracja była doskonałym, aczkolwiek tylko wstępem do tego, co widzów czekało później. Pokaz „Pryzmat” – o tym, jak złamać klasyczne światło, by uzyskać kolor, poprowadził Klaudiusz Iciek, a wraz z nim, w roli specjalistów, wystąpili Izabela Piwowarska, Magda Dukat oraz Damian Jekiel. Styliści Claudius Hair Treser Academy ze szczegółami opowiedzieli o tym, jakich produktów marki Kemon używali, aby osiągnąć pożądany efekt. A były to dekoloryzujący Lunex Cream, następnie zaś farby z bezamoniakowej serii NaYo. Uzyskane w ten sposób popielate, brzoskwiniowe i złociste blondy, styliści już na scenie wzbogacali o kolorowe panele lub pasemka, wykorzystując możliwości koloryzacji Lunex Colorful. Następnie obok Klaudiusza pojawił się na scenie gość specjalny wydarzenia, Kemon Team Director – Andrzej Kawulok z Atelier Kawulok w Bielsku Białej. Panowie zaprezentowali techniki strzyżenia i dzielili się praktycznymi radami z widownią. Swobodny styl wypowiedzi, otwartość, ale przede wszystkim lekkość, z jaką wykonywali cięcia, wprowadził niezwykle swobodną atmosferę na sali. Druga część pokazu, zatytułowana „Kalejdoskop”, nacisk kładła na geometrię i mocne połączenia kolorystyczne. Styliści z Claudius Hair Treser Academy oraz duet Iciek&Kawulok zaprezentowali męskie cięcia i uczesania. Kulminacją emocji był moment wystąpienia niezwykle charyzmatycznej męskiej ikony ozłoconej stylową maską. Dodatkową wartością krakowskiego spotkania był występ przedstawicieli firmy MaxModels, którzy opowiedzieli o tym, jak zaprezentować się w przestrzeni internetowej. Z kolei Sebastian Maśka, właściciel marki Versum, przedstawił zalety korzystania z programu do zarządzania salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Wieczór zakończyło zaś przyjęcie koktajlowe w restauracji Manggha, z cudownym widokiem na Wawel.
Dziękuję za obecność w Krakowie wspaniałej widowni, a już dziś zapraszam na kolejną, przyszłoroczną edycję Konferencji Claudius Hair Treser Academy – kończy Klaudiusz Iciek.

www.kemon.pl

Na podstawie materiałów Kemon

17 paź 2015