Poznań stolicą wizażu i fryzjerstwa!

Poznań stolicą wizażu i fryzjerstwa!

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

fotobueno_LOOK_BEAUTY_VISION_08-05-2016_(171)W weekend 22-23 kwietnia fryzjerzy i kosmetyczki z całej Polski odwiedzą targi LOOK i beautyVISION, aby zamówić nowości do salonów i podnieść swoje umiejętności pod okiem ekspertów.

Od lat w Poznaniu są organizowane największe w Polsce targi dla branży kosmetycznej i fryzjerskiej. Przyjeżdżają na nie profesjonaliści w poszukiwaniu możliwości rozwijania swojego biznesu oraz podnoszenia własnych umiejętności.

Na ekspozycji pojawią się nowości od około 400 marek. Ekspozycja targów LOOK i beautyVISION wypełni dwa olbrzymie pawilony wystawiennicze Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawcy pokażą kosmetyki kolorowe i pielęgnacyjne, akcesoria oraz sprzęt do salonów.

Sercem targów jest nieustannie tętniąca życiem scena główna. Będzie można na niej zobaczyć niezwykłe show specjalistów topowych marek, takich jak: Morgans, Goldwell, Moroccanoil, Montibello oraz makijaże zainspirowane światem zwierząt w wykonaniu Joanny Łukasiak. Na scenie odbędzie się również pokaz fundacji Nigdy nie jest za późno pt. „Piękno bez granic”, gdzie w roli modeli wystąpią osoby z zespołem Downa i na wózkach inwalidzkich.

Atrakcje wystawców: premiery i seminaria look&learn
Na wielu stoiskach wystąpią znani wizażyści i styliści włosów, którzy zaprezentują możliwości innowacyjnych produktów, które dopiero weszły do produkcji. Będzie można zobaczyć w akcji m.in. Andrzeja Wierzbickiego i Tomasza Schmidta, Olafa Tabaczyńskiego czy Anitę Folaron.
Niektóre premiery produktów oraz szkolenia look&learn odbywają się w osobnych salach, gdzie gwiazdy fryzjerstwa i wizażu będą prezentowały nową ofertę w oparciu o najmodniejsze stylizacje w 2017 roku. Na takie wydarzenia zapraszają: Artègo (sobota), KEMON – AVALON#17 (niedziela), Akademia Maniewski (niedziela).

Kreatywnie – konkurs KREATOR
W ramach targów LOOK i beautyVISION są organizowane najważniejsze w kraju mistrzostwa dla profesjonalistów. Wyjątkowo barwnym konkursem dla fryzjerów jest KREATOR, odbywający się w sobotę. Uczestnicy są zachęcani przez Jury do przekraczania granic wyobraźni, stosowania własnych technik i realizacji odważnych wizji. KREATOR to nie tylko fryzura, ale także oryginalny i spójny z resztą wizerunku makijaż oraz charakterystyczny ubiór. Każdy detal ma tu znaczenie! Fryzjerzy w ramach różnych kategorii podejmą się m.in. takich tematów jak – stylizacja włosów seniorów w wzorowana na stylistyce glamour, fryzury dla dzieci inspirowane animacją Pokemon czy buntownicze fryzury gotyckie. Pracę uczestników – która dla publiczności wygląda jak ekscytujące show –  będzie można obserwować na żywo w strefie konkursowej. Dla fryzjerów to niecodzienna okazja do zainspirowania się różnymi technikami upinania, strzyżenia oraz koloryzacji włosów.

Konkursy i szkolenia dla kosmetyczek, stylistów paznokci, podologów
W sobotę i niedzielę w strefach konkursowych beautyVISION odbędą się mistrzostwa kosmetyczne: Mistrzostwa Nails Olympic Show w zdobieniu paznokci, Otwarte Mistrzostwa Microblading i rywalizacja kosmetyczek w przedłużaniu rzęs w ramach Otwartych Mistrzostw Polski. Będzie artystycznie i bardzo precyzyjnie. Warto odwiedzić przestrzeń mistrzostw, aby podpatrzeć jak pracują najlepsi z najlepszych: jakie mają techniki, jakich zdobień używają i jakie produkty doskonale sprawdzają się pod presją czasu. W sobotę odbędą się również praktyczne warsztaty podologiczne, gdzie będzie można nauczyć się m.in. pracy skalpelem czy podstawowego zabiegu podologicznego.

Master of Beauty w kategoriach fryzjerskich i kongresy kosmetyczne
Drugiego dnia targów w programie LOOK pojawią się m.in. mistrzostwa Polski Master of Beauty we fryzjerstwie, makijażu oraz przedłużaniu i zagęszczaniu włosów. Stylizacje powstałe w ramach powyższych kategorii, pokazują duży kunszt uczestników – wyobraźnię i autorską technikę. Zapaleni barberzy nie mogą przegapić niedzielnego konkursu na najlepszego w Polsce stylistę męskiego wizerunku. W niedzielę na LOOKu spotkają się również nauczyciele w ramach ogólnopolskiej konferencji, gdzie będą omawiane m.in. egzaminy 2017.

23 kwietnia w programie edukacyjnym beautyVISION zostaną zorganizowane dwa kongresy. Jeden z nich to Kongres: Salon Kosmetyczny XXI Wieku, na którym uczestnicy poznają najciekawsze tematy z zakresu kosmetologii, trychologii oraz zarządzania salonem. Drugim wydarzeniem jest spotkanie podologów. Eksperci poruszą na nim zagadnienia często pojawiające się w codziennej pracy z pacjentem.

Szczegóły:
www.look.mtp.pl
www.beautyvision.mtp.pl
Facebook

Na podstawie materiałów MTP

13 kw. 2017