Praktyka zawodowa w czasie pandemii koronawirusa w szkole Anagra

Praktyka zawodowa w czasie pandemii koronawirusa w szkole Anagra

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Od 1 września Łódzka Szkoła Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra mogła wrócić do stacjonarnej pracy po blisko pół roku przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Na początku roku szkolnego na podstawie rządowych wytycznych opracowano specjalny regulamin dotyczący funkcjonowania szkoły w czasie pandemii.

Sprawdza się on bardzo dobrze. Reżim sanitarny i bezpieczeństwo wszystkich uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły są na pierwszym miejscu. Do 16 października szkoła pracowała w trybie stacjonarnym, wszystkie zajęcia odbywały się na miejscu w Łódzkiej Szkole Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra. Od 19 października szkoła musiała przejść na zdalny tryb nauczania z wyłączeniem praktyk zawodowych.

Zajęcia z fryzjerstwa od początku roku szkolnego 2020/2021 odbywają się w szkole stacjonarnie w reżimie sanitarnym. Uczniowie podczas zajęć muszą być w maseczkach albo przyłbicach, mieć swój sprzęt fryzjerski, a jeżeli narzędzia, przybory fryzjerskie są szkolne, to przed i po użyciu wszystko jest dokładnie dezynfekowane. Pracownia fryzjerska po zakończeniu zajęć przez jedną klasę jest w całości dezynfekowana i wietrzona.

Na ten moment cała społeczność szkoły cieszy się, że przynajmniej zajęcia praktyczne mogą się odbywać w pracowniach szkolnych, mając jednocześnie nadzieję, że w miarę możliwości, szkoły wrócą do pełnej nauki stacjonarnej.

Na podstawie materiałów Szkoły Anagra

18 lis 2020