Salon International – inspirujące pokazy Salon Live

Salon International – inspirujące pokazy Salon Live

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Na gości targów Salon International 2019 czekają interesujące pokazy sztuki fryzjerskiej. Tegoroczny program jest wyjątkowo urozmaicony, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Na scenie wystąpią: Sassoon Academy, Saco Academy, Guy Tang z #mydentity, Schwarzkopf Professional oraz Toni & Guy. Swoje show na żywo zaprezentuje także zespół Rush, a po raz pierwszy na Salon International zagości również Alternative Hair Show.

Przez lata pokazy Alternative Hair Show odbywały się we Włoszech, Austrii, Rosji, Korei, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Od samego początku w ramach eventu zebrano ponad 12 milionów funtów dla Alternative Hair Charitable Foundation, zwalczającej białaczkę. W tym roku tematem przewodnim tego niezwykłego widowiska jest „Parody”, a na scenie zobaczymy takie fryzjerskie talenty, jak: Anne Veck, Carlo Bay, Dmitry Vinokurov, HOB, Ken Zhou, Klaus Peter Ochs , Laszlo Hajas, Marc Antoni, Mikel Luzea, Rudy Mostarda, Saco, Sanrizz, Sassoon, TIGI Creative Team oraz Toni & Guy.

Rush Live to prezentacja nagradzanej grupy salonów, a ich uznany zespół pokaże targowej publiczności kreatywne stylizacje, inspiracje i techniki. Zespół Rush zdobył ponad 15 brytyjskich nagród fryzjerskich, a także wiele innych nagród branżowych. Dzięki ponad 100 salonom w całym kraju marka pokazuje, jak łączyć kreatywność z promocją, i właśnie to będzie można zobaczyć w inspirującym pokazie podczas Salon International.

Saco Academy zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję trendów. Pokaz poprowadzi Richard Ashforth, International Creative Director. Zespół Saco edukuje fryzjerów na całym świecie, dzięki innowacyjnemu podejściu do strzyżenia i koloryzacji. Teraz masz szansę zobaczyć ich na żywo, gdy wracają do Wielkiej Brytanii, aby podzielić się swoją kreatywnością, wskazówkami, technikami i trendami.

W tym roku Sassoon świętuje swoje 65-lecie, a zespół stylistów pokaże na scenie, to co najważniejsze dla marki: kreatywne, innowacyjne techniki strzyżenia i koloryzacji. Aby uczcić rocznicę, zagłębi się w bogatą spuściznę Sassoon – klasyczny wygląd, od kultowego „londyńskiego” po eksperymentalną kreatywność nowoczesnego stylu ulicznego.

Toni & Guy przedstawi kilka inspirujących kolekcji. Na scenie wystąpią: Global Creative Director Sacha Mascolo-Tarbuck, Head of Education Cos Sakkas i wielokrotnie nagradzany Artistic Team. Styliści pokażą najnowszy, kreatywny, ale komercyjny styl, modne trendy bezpośrednio z wybiegów podczas London Fashion Week i London Fashion Week Men oraz zawsze budzące podziw awangardowe fryzury.

Po niesamowitym debiucie podczas Salon International w 2018 roku Guy Tang powraca w tej edycji. W program występu tego jednego z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie koloryzacji, którego w mediach społecznościowych obserwuje ponad dwa miliony osób, znajdują się techniki koloryzacji, które można wykorzystać w salonie oraz potrzebne do tego produkty. Stylista podzieli się z widzami technicznymi szczegółami koloryzacji, innowacyjnymi pomysłami i przyjaznymi dla salonów aplikacjami, które uczyniły go tak popularnym w branży fryzjerskiej.

Podczas targów nie może zabraknąć jednej z wiodących światowych marek – Schwarzkopf Professional. Show rozpocznie się pokazem międzynarodowego zespołu artystycznego Rainbow Room, kierowanego przez Suzie McGill i Dylana Brittaina. Pojawia się także styliści Hooker & Young, którzy mogą pochwalić się aż 12 nominacjami do nagrody British Hairdresser of the Year. Z kolei Nick Irwin i Simon Ellis będą tworzyć na scenie charakterystyczne stylizacje za pomocą produktów OSiS +. Na koniec zaplanowano prezentację trendów na nowy sezon z serii Essential Looks w wykonaniu Tyler Johnston i Lesley Jennison.

Salon International, 5-7 października 2019 roku.

Więcej informacji: www.salonshow.co.uk

Bilety: www.salonshow.co.uk/tickets

Na podstawie materiałów Salon International

03 wrz 2019