Salon International, Londyn 2019

Salon International, Londyn 2019

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Targi Salon International to jedno z ważniejszych fryzjerskich wydarzeń. Na odwiedzających czekają co roku inspirujące pokazy, seminaria i możliwość poznania produktów największych marek. To bez wątpienia ważny punk w  kalendarzu każdego profesjonalisty, szukającego innowacyjnych rozwiązań i nowinek w branży.

Program tegorocznego spotkania w hali ExCeL London był wyjątkowy i imponujący. Wystawcy, poza bogatą ofertą produktów, przygotowali na swoich stoiskach pokazy, prezentacje nowych technik i trendów oraz spotkania ze swoimi ambasadorami i zaproszonymi stylistami.

W ramach pokazów Salon Live prezentowały się największe tuzy świata fryzjerskiego. Na scenie wystąpili: Sassoon Academy, Saco Academy, Guy Tang, Schwarzkopf Professional oraz Toni&Guy. Swoje show na żywo zaprezentował także zespół Rush.

Sassoon świętuje w tym roku 65-lecie istnienia, podkreślając jak ważne dla marki jest jej dziedzictwo. Styliści zaprezentowali innowacyjne koloryzacje i klasyczną technikę Sassoon. Swoją najnowszą kolekcję pokazało także Saco Academy. Zespół Saco edukuje fryzjerów na całym świecie, stosując innowacyjne podejście do strzyżenia i koloryzacji. Rush Live to pokaz wielokrotnie nagradzanej grupy salonów, a ich uznany team pokazał targowej publiczności kreatywne stylizacje i techniki. Inspirujące kolekcje przedstawił zespół Toni&Guy: najnowszy, kreatywny, ale komercyjny styl, modne trendy bezpośrednio z wybiegów podczas London Fashion Week oraz zawsze budzące podziw awangardowe fryzury. Z kolei Guy Tang, ekspert w dziedzinie koloryzacji, podzielił się z widzami technicznymi szczegółami koloryzacji, innowacyjnymi pomysłami i przyjaznymi dla salonów aplikacjami, które uczyniły go tak popularnym w branży fryzjerskiej. Podczas targów nie mogło zabraknąć jednej z wiodących światowych marek – Schwarzkopf Professional. Na scenie zaprezentowali się członkowie zespołu artystycznego Rainbow Room, styliści Hooker & Young, Tyler Johnston i Lesley Jennison, pokazując trendy na nowy sezon, a także gość specjalny – Nick Irwin.

Ogromnym zainteresowaniem odwiedzających cieszą się seminaria, które dają możliwość uczenia się i inspirowania bezpośrednio od fryzjerskich ikon. Pozwalają one poznać i zgłębić nowe trendy i techniki. Znany z precyzyjnego cięcia i innowacyjnego stylu zespół kreatywny Mahogany przedstawił swoją kolekcję „Glam Pop”. Uczestnicy mogli obserwować krok po kroku niuanse techniczne poszczególnych stylizacji. Natomiast mistrz upięć Patrick Cameron dzielił się technikami ze swojej najnowszej kolekcji, które z powodzeniem można wykorzystać w codziennej pracy w salonie. Zespół artystyczny Trevor Sorbie z kolei pokazał swoje najnowsze propozycje, które świetnie sprawdzą się na scenie lub sesji zdjęciowej, a co najważniejsze – także w salonie. Inspirujące i pełne nowoczesnych technik było także seminarium BaByliss.

Salon International to bez wątpienia doskonałe źródło inspiracji i wiedzy zarówno dla stylistów, jak i właścicieli salonów oraz uczniów fryzjerstwa. Kolejne spotkanie zaplanowano na 10–12 października 2020 r. Warto tu być!

Więcej informacji: www.salonshow.co.uk

Na podstawie materiałów Salon International

 

15 lis 2019