Schwarzkopf Professional doskonali umiejętności przyszłych fryzjerów

Schwarzkopf Professional doskonali umiejętności przyszłych fryzjerów

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Shaping Futures_5 edycja programu_2Program Shaping Futures po raz piąty w Polsce

Zakończyła się piąta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures” marki Schwarzkopf Professional. Program ma na celu wyposażenie młodych adeptów fryzjerstwa z Techników TEB Edukacja w umiejętności, które pomogą im zdobyć poszukiwany zawód i zapewnić sobie lepszą przyszłość.

Program służy także wyrównywaniu szans w dostępie do profesjonalnej edukacji i wspiera szczególnie utalentowaną młodzież, znajdującą się w trudniej sytuacji życiowej. Uczestnicy szkoleń będą mieli możliwość dalszego rozwijania swoich talentów podczas zapewnionych w ramach programu staży w salonach partnerskich Schwarzkopf Professional.

W dniach 9-20 lipca w Warszawie odbyły się zajęcia piątej już polskiej edycji międzynarodowego programu Shaping Futures prowadzonego przez Schwarzkopf Professional. Projekt wpisuje się w działania mające na celu wyrównywanie szans w dostępie do edukacji wśród dzieci i młodzieży z najbardziej ekonomicznie i społecznie nieuprzywilejowanych środowisk w całej Polsce.

Podczas dwutygodniowych zajęć wolontariusze, styliści marki Schwarzkopf Professional, szkolili grupę uczniów klas, kształcących się w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich, prowadzonych przez Technika TEB Edukacja. Profil warsztatów opracowany został w odpowiedzi na potrzeby konsumentów coraz częściej oczekujących tego, że wizyta w salonie fryzjerskim będzie spotkaniem z fryzjerem stylistą, który nie tylko dokona profesjonalnego strzyżenia czy koloryzacji, ale fachowo doradzi przy wyborze fryzury, koloru czy sposobu pielęgnacji włosów. Największy nacisk w programie szkoleń w ramach Shaping Futures został położony na aspekty praktyczne oraz wiedzę z zakresu obsługi klienta.

– Zachęcamy naszych stylistów, żeby dzielili się z uczestnikami nie tylko praktyczną wiedzą i tajnikami stylizacji włosów, ale także by zarażali ich swoją pasją do fryzjerstwa. Aby zwiększyć ich szansę na sukces, na pracę w renomowanych salonach czy otwarcie własnego, będziemy się starali zorganizować wszystkim uczestnikom staże w salonach partnerskich Schwarzkopf Professional. Program Shaping Futures pozwala nam pomagać młodym ludziom w staraniach o lepszą przyszłość w ich wymarzonym zawodzie, jest to dla nas źródłem dużej satysfakcji – mówi Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional.

Warsztaty odbyły się w siedzibie Akademii ASK Schwarzkopf Professional, nowoczesnym centrum szkoleniowym, w którym na co dzień pod okiem najlepszych światowych ekspertów szkolą się profesjonalni fryzjerzy z całego kraju. W ramach zajęć uczestnicy mieli okazję poznać tajniki cięcia, stylizacji, pielęgnacji i koloryzacji włosów, a także rozwijali umiejętności niezbędne w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Dzięki tak wszechstronnemu programowi szkolenie znacząco przyczyniło się do podniesienia ich kwalifikacji zawodowych. Po zakończeniu warsztatów uczestnicy otrzymali możliwość odbycia stażu w jednym z partnerskich salonów fryzjerskich Schwarzkopf Professional w Polsce.

Na podstawie materiałów Schwarzkopf Professional 

 

 

06 sie 2018