Sieradz Open Hair Festival

Sieradz Open Hair Festival

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Alvaro Soler, Kuba Badach składający trybut Andrzejowi Zausze, młody Patryk Kumór, spora garść offowej muzyki, Maciej Zień w nocnym pokazie swoich kolekcji, ostre cięcia Wierzbickiego i Shmidta, fryzjerskie popisy tych młodych, jak i doświadczonych i oczywiście Antoni Cierplikowski, którego duch od początku patronuje Sieradz Open Hair Festival.

Pierwsza edycja Sieradz Open Hair Festival zorganizowana została w 2009 r. w setną rocznicę narodzin „chłopczycy” – fryzury, która w 1909 r. zapoczątkowała niezwykły rozgłos i rozwój kariery Antoine’a Cierplikowskiego. Łatwo więc obliczyć, że w tym roku odbędzie się już 10., jubileuszowa edycja, największego w Polsce wydarzenia, które łączy ze sobą fryzjerstwo, sztukę, modę, rozrywkę i muzykę.

Jak więc będzie ta edycja SOHF? Pod względem muzycznym bez wątpienia gwiazdą będzie Alvaro Soler. Muzyk znany jest przede wszystkim z takich przebojów, jak Sofia, Animal czy najnowszy La Cintura. Alvaro Soler na sieradzkiej scenie głównej (plac Wojewódzki) pojawi się wieczorem 21 lipca. W Sieradzu Alvaro Soler zaśpiewa swoje największe przeboje. Publiczność przed jego koncertem rozgrzeje Patryk Kumór. Ten polski wokalista, znany również, jako Spectre nie tylko śpiewa, ale również komponuje a także jest producentem. W 2013 r. brał udział w polsatowskim talent show Must be the Music.

Niezwykle ciekawie muzycznie zapowiada się także tradycyjne piątkowe (20 lipca) preludium do Festiwalu. Tym razem offowa scena rozstawiona będzie nie na sieradzkim Rynku, ale na plaży nad Wartą. Wystąpią Lilly Hates Roses i Clocke Machine. Dodatkowo, będzie można skorzystać ze świetnej atrakcji. Od godziny 13 dla wszystkich, którzy pojawią się na sieradzkiej plaży do dyspozycji będzie prawie stumetrowa wodna ślizgawka, na której będzie można spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi i pozytywnie nakręcić się na chilloutowy wieczór.

Pod względem muzycznym wiele będzie się działo także na sieradzkim Rynku 21 lipca wystąpi Concrete Hills i 3 Kings. W niedzielę zaś Kraków Street Band. Muzycznym zwieńczeniem Festiwalu będzie koncert Kuby Badacha, który wraz z poznańskimi filharmonikami złoży trybut wielkiemu Andrzejowi Zausze. Koncert ten odbędzie się o godz. 21 22 lipca na Rynku w Sieradzu.

Festiwal, którego patronem jest wielki mistrz fryzjerstwa i stylizacji Antoine Cierplikowski, nie może obyć się bez obecności fryzjerów. Nie zabraknie Adama Szulca, poznańskiego barbera, zakochanego w Sieradzu, Cierplikowskim i oczywiście SOHF. Mistrzowskie cięcia będą dziełem Andrzeja Wierzbickiego i Tomka Schmidta, znanych z telewizyjnego programu „Ostre cięcie”. Stylizować mieszkańców będą także fryzjerzy z salonów Le Grand.

Gwiazdą modowej części Festiwalu będzie Maciej Zień, którego kolekcje będzie można zobaczyć w wyjątkowym, nocnym pokazie na ul. Rycerskiej (21 lipca). W tym samym miejscu zaprezentują się także młodzi projektanci Akademii Sztuk Pięknych.

Gośćmi Festiwalu będzie także urodzony w Sieradzu prof. Zbigniew Lew Starowicz (spotkanie z nim zaplanowane jest 21 lipca) a także Zuzanna Zakrzewska, modelka XXL i makijażystka, która opowie nie tylko o swojej karierze, ale też o tym, jak wykonać szybki makijaż… bez lustra (22 lipca).

10 edycja SOHF to przede wszystkim kultura na wyciągnięcie ręki, dostępna dla każdego, po prostu street art. w czystej postaci. Widać to będzie przede wszystkim w tych aktywnościach, które organizowane będą na Rynku i ul. Rycerskiej, a więc koncerty, warsztaty, pokazy czy flashmobowe przedsięwzięcie pod nazwą „Swingujący Rynek”. Tegoroczny SOHF to także szereg warsztatów, m.in. dotyczących tatuażu etnicznego czy design thinkingu.

Podsumujemy również wszystkie dotychczasowe Festiwale. W galerii Teatru Miejskiego oglądać będzie można wystawę fotograficzną prezentującą historię wydarzenia.

Wśród prowadzących pojawi się Agnieszka Włodarczyk, Rafał Maślak i Conrado Moreno.

Szczegóły dotyczące Sieradz Open Hair Festival 2018 można znaleźć na stronie www.openhair.pl

Na podstawie materiałów Organizatorów

 

18 cze 2018