Ślubne inspiracje w Kaliszu

Ślubne inspiracje w Kaliszu

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

644x0[1]Pod koniec listopada już po raz trzynasty Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru był gospodarzem konkursu fryzjerskiego. Uczniowie szkół z południowej Wielkopolski sprawdzili nie tylko swoje rzemieślnicze umiejętności, ale także swoją kreatywność.

Konkurs, organizowany przez szkołę przy ulicy Wąskiej w Kaliszu, cieszy się od lat dużym zainteresowaniem. Jest okazją do sprawdzenia poziomu zawodowego wykształcenia, ale także wyjątkowym momentem, w którym uczniowie szkół zawodowych i techników mogą, tworząc fryzury, dać upust swojej wyobraźni. Gimnazjaliści natomiast mogą sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe i rozwijać zainteresowania.

Tegoroczna edycja konkursu, przebiegająca pod hasłem „Fryzura ślubna – dziś i jutro”, przyniosła tyleż piękne, co zaskakujące kreacje. Warto dodać, że uczennice – przygotowując konkursowy projekt – musiały wziąć pod uwagę nie tylko fryzurę, ale także strój modelki. Wachlarz inspiracji był niezwykle szeroki.

Prace konkursowe oceniało jury, w którego składzie byli egzaminator egzaminów zawodowych, przedstawiciele pracodawców i nauczyciele zawodu. Patronat artystyczny nad konkursem sprawowała prodziekan Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. UAM dr hab. Monika Kostrzewa.

Laureaci konkursu

Kategoria technikum:
1. Patrycja Walczukiewicz, Kalisz
2. Monika Walczak, Kalisz
3. Monika Kicińska, Kalisz

Kategoria zasadnicza szkoła zawodowa:
1. Natalia Andrzejak, Kalisz
2. Martyna Pokora, Konin
3. Natalia Balcerek, Pleszew

Kategoria gimnazjum:
1. Marcelina Karolak, Opatówek
2. Wiktoria Grodziecka, Opatówek
3. Wiktoria Waszak, Opatówek

Partner strategiczny Szkoły, sieć sklepów fryzjerskich FALE LOKI KOKI, ufundował cenne nagrody w postaci profesjonalnego sprzętu fryzjerskiego i profesjonalnych kosmetyków do włosów marki MONTIBELLO.

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy.

Na podstawie materiałów Organizatora

15 gru 2015