Stylista fryzur Klaudiusz Iciek ekspertem programu „#Supermodelka Plus Size”

Stylista fryzur Klaudiusz Iciek ekspertem programu „#Supermodelka Plus Size”

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

image001„#Supermodelka Plus Size” to program, który z tysięcy kandydatek ma wyłonić pierwszą w Polsce profesjonalną supermodelkę w rozmiarze plus. W drodze do zwycięstwa kandydatkom pomagają eksperci. Jednym z nich jest Klaudiusz Iciek „Claudius” – stylista marki KEMON. Jakich kosmetyków używa, by włosy były atutem uczestniczek i ich bronią w walce o tytuł?

Największym powodzeniem na planie programu „#Supermodelka Plus Size” cieszy się lakier DreamFix o zapachu poziomki.

Dziewczyny, ale też ekipa programu nas za ten lakier kocha i nienawidzi. Rano, przed sesją, kiedy pryskamy włosy uczestniczek lakierem o zapachu poziomki wszyscy przychodzą przypomnieć sobie zapach lata, czasu wolnego i owoców. Jednak wieczorem, po wielu godzinach pracy podczas sesji czy pokazu, kiedy wszyscy marzymy tylko o kolacji i wygodnym łóżku i nagle rozpylamy zapach poziomek, burczenie w brzuchach jest trudne do opanowania – mówi Claudius.

W programie „#Supermodelka Plus Size” na uczestniczki czeka wiele różnorodnych zadań. W krótkim czasie mają szansę wcielić się w najróżniejsze role, pokazać każde swoje oblicze, a często też odkryć to nieznane nawet sobie. Fryzjerzy będą im w tym pomagać. Fryzura nie może przeszkadzać modelce w pracy. Oczywiście nie zawsze w danym uczesaniu każda dziewczyna będzie czuć się komfortowo. Szczególnie wtedy gdy uczestniczki mają do wykonania zadanie, w którym fryzura musi zostać dopasowana do stroju i scenerii z dawnych lat. Wtedy fryzury kobiet były olbrzymie i ciężkie. W takich sytuacjach staramy się nieco je uwspółcześnić, choćby poprzez technikę wykonania, tak aby efekt końcowy był taki jak zamierzony, ale fryzura nie wymagała wielogodzinnej pracy czy też była nadmiernie uciążliwa dla dziewczyny, która ją nosi. Zadania tematyczne to niezwykła przygoda nie tylko dla uczestniczek, ale także dla nas, ponieważ często musimy stworzyć coś, na co nie mielibyśmy szansy w tzw. pracy codziennej. Jednak aby efekty stylizacji były udane poza naszą wiedzą i doświadczeniem potrzebne są oczywiście najwyższej jakości kosmetyki  – mówi Claudius.

Styliści fryzur pracujący na planie programu pod okiem Claudiusa, używają kosmetyków marki KEMON. Do pielęgnacji są wykorzystywane głównie kosmetyki z linii Actyva, natomiast do koloryzacji te z linii NaYo i Coloring. Produkty nie zawierają amoniaku oraz PPD, dzięki czemu ich działanie jest wyjątkowo delikatne, a włosy pozostają zdrowe i błyszczące. Do stylizacji fryzjerzy używają kosmetyków z linii Hair Manya, opracowanej z myślą o pobudzaniu kreatywności stylistów oraz użytkowników, oferując niezliczone możliwości stylizacji i personalizacji wyglądu. Produkty wyróżniają się żywymi kolorami opakowań i orzeźwiającymi zapachami, które zachęcają do zabawy i eksperymentowania, dlatego są idealne podczas sesji zdjęciowych czy pokazów.

www.kemon.pl

Na podstawie materiałów Kemon

18 wrz 2017