Światowe trendy – Toni&Guy na LOOK

Światowe trendy – Toni&Guy na LOOK

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Forum Fryzjerstwa LOOK Z niecierpliwością oczekujemy na najważniejsze w Polsce wydarzenie w świecie fryzjerskim – Forum Fryzjerstwa LOOK 2015, które odbędzie się 18-19 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Tegoroczna edycja z pewnością zaskoczy profesjonalnych zwiedzających swoją wybitnie atrakcyjną ofertą. Kosmetyki do pielęgnacji, koloryzacji i stylizacji włosów, akcesoria, nowoczesny sprzęt i wyposażenie salonów fryzjerskich to tylko część tego, czego można spodziewać się podczas tegorocznej edycji Targów LOOK. Natomiast kluczowym punktem programu będą najnowsze trendy we fryzjerstwie, prezentowane na scenie głównej w Alei Lipowej, podczas których będzie można podziwiać pracę gwiazd światowego fryzjerstwa, m.in. z Australii, Danii, Włoch. Również na swoich stoiskach wielu wystawców przedstawi najmodniejsze linie fryzur i koloryzacji.

Po raz pierwszy na targach LOOK wystąpią tak znakomite gwiazdy – Akademia TONI&GUY zagości na Scenie Głównej w Alei Lipowej w niedzielę, 19 kwietnia i zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję. TONI&GUY to jeden z najlepszych i najbardziej cenionych na świecie teamów stylistów, którego pokazy zawsze zaskakują innowacyjnością i będę dla publiczności targów LOOK niepowtarzalną okazją do spotkania ze światowymi trendami we fryzjerstwie. Akademia TONI&GUY jest również gwiazdą Gali Fale Loki Koki DIAMOND SHOW, która dobędzie się w sobotę, 18 kwietnia, w fantastycznej scenerii Sali Ziemi.

Forum Fryzjerstwa LOOK Już po raz trzynasty młodzi, zdolni styliści będą w Poznaniu rywalizować i popisywać się swoją kreatywnością, nowatorstwem i świeżym spojrzeniem w najbardziej prestiżowym konkursie fryzjerskim KREATOR. „To będzie naprawdę niezapomniany konkurs. Mamy obecnie aż sześć kategorii, które dają uczestnikom pełną możliwość zaprezentowania swojego kunsztu i pomysłowości. Nowe konkurencje, które doskonale sprawdziły się podczas minionej edycji, uczyniły rywalizację jeszcze bardziej pasjonującą i interesującą dla widzów. To konkurs bardzo ceniony przez stylistów, a dzięki niemu wielu naszych laureatów to dziś osoby znane i cenione w świecie fryzjerstwa” – wyjaśnia Barbara Vogt, dyrektor targów LOOK.

Forum Fryzjerstwa LOOK W kwietniu 2014, uczestnicy po raz pierwszy pokazali swoje umiejętności i kreatywność w stylizacji dla seniorów. Rywalizacja w tworzeniu niebanalnych fryzur dla osób 60+ pod hasłem FOREVER YOUNG wzbudziła duże zainteresowanie publiczności. Ale największe emocje wywołała druga, nowa konkurencja – BEAUTY live!, w której rywalizują ze sobą zespoły złożone z fryzjera i wizażysty. Zadaniem jest wymyślenie i wykonanie koloryzacji i stylizacji fryzury oraz makijażu bezpośrednio w trakcie konkursu. Zadanie jest tym trudniejsze, że losowanie modelek (których zawodnicy wcześniej nie widzą) odbywa się tuż przed rozpoczęciem rywalizacji. „W tej konkurencji nie ma możliwości wcześniejszego przygotowania i przemyślenia stylizacji. Wszystko odbywa się na Scenie Głównej pod czujnym okiem publiczności. Efekty są naprawdę niezwykłe, a emocje ogromne – zarówno dla zawodników jak i modelek” – przekonuje Barbara Vogt.

Nie zabraknie oczywiście też stałych kategorii New Look męski i damski (stylizacja fryzury na co dzień) oraz Art&Hair (artystyczna stylizacja, przy tworzeniu której stylista może dowolnie korzystać z własnej wyobraźni i umiejętności). Tu liczymy bardzo na pomysłowość uczestników, gdyż tematem jest barwna postać Marii Antoniny, która ma być jednak tylko inspiracją do tworzonych stylizacji. Temat daje tak szerokie możliwości kreacji, że fryzury będą niewątpliwie bardzo widowiskowe.

Po raz trzeci odbędzie się też rywalizacja w konkurencji Kids Crazy Hair, czyli wariacje na temat fryzury dziecięcej z udziałem czarujących modeli w wieku 6-11 lat, którzy zawsze mogą liczyć na entuzjastyczne przyjęcie publiczności. W związku z rosnącą liczbą uczestników zostanie ona podzielona na kategorię męską i damską (a raczej chłopięcą i dziewczęcą).

Ponadto, jak co roku podczas Forum Fryzjerstwa LOOK odbędą się Otwarte Mistrzostwa Fryzjerstwa Polskiego oraz Otwarte Mistrzostwa w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów. W niedzielę, 19 kwietnia juniorzy i seniorzy zmierzą się o tytuł Mistrza Polski, który stanowi ogromny prestiż, a także zwalnia uczniów z praktycznej części egzaminu czeladniczego. Zawodnicy walczyć będą m.in. w kategoriach: fryzura klasyczna, fryzura kreatywna, fryzura wieczorowa, fryzura ślubna oraz fryzura z fal i pierścieni a’la Monroe. Z kolei rywalizujący o tytuł Mistrza w Przedłużaniu i Zagęszczaniu Włosów będą musieli tak wykorzystać swoje umiejętności, aby efekt końcowy miał zarówno wysoki poziom strzyżenia, jak i uwydatniał kontrasty kolorystyczne.

LOOK to również spotkania dotyczące kształcenia w polskim fryzjerstwie – podczas kolejnej Ogólnopolskiej Konferencji dla Nauczycieli Zawodów Fryzjer i Technik Usług Fryzjerskich, omówione zostaną problemy i rozwiązania związane z edukacją zawodową w szkołach o profilu fryzjerskim.

Tegoroczna edycja Forum Fryzjerstwa LOOK zapowiada się niezwykle obiecująco. Na targach zaprezentują się nowe marki z kraju i zagranicy, stali wystawcy zaskoczą nowościami, a zwiedzający mogą liczyć na specjalne oferty promocyjne.

Równolegle odbędzie się Forum Kosmetyki beautyVISION, gdzie wystawcy przedstawią najnowsze kosmetyki pielęgnacyjne, innowacyjny sprzęt do zabiegów kosmetycznych, najmodniejsze makijaże i trendy w zdobieniu paznokci. Natomiast podczas konferencji i warsztatów będzie można poszerzyć wiedzę dotycząca nowych osiągnięć w kosmetologii, podologii i medycynie estetycznej.

Więcej na: www.look.mtp.pl oraz na profi lu LOOK-a na Facebooku: www.facebook.com/LOOKbeautyVISION

Na podstawie materiałów MTP

23 mar 2015