Targi Beauty Forum & Hair – wielki comeback!

Targi Beauty Forum & Hair – wielki comeback!

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

W dniach 25-26 września w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie odbyły się długo wyczekiwane przez branżę targi Beauty Forum & Hair.

Po blisko dwóch latach pandemicznej przerwy specjaliści branży fryzjerskiej i kosmetycznej mogli nareszcie spotkać się na żywo, wymienić doświadczeniami, odświeżyć i nawiązać nowe relacje biznesowe.

Wyjątkowa edycja dostarczyła wielu wzruszeń, nowych kontaktów i mnóstwa inspiracji!

Koncepcja połączenia obu sektorów była strzałem w dziesiątkę. Łącząc świat kosmetyki i fryzjerstwa w jeden ekskluzywny event, organizator podkreślił  znaczenie współpracy obu sektorów oraz wspólne kreowanie przyszłości rynku estetycznego. Przez dwa dni Centrum Targowo-Wystawiennicze Ptak Warsaw Expo stanowiło centrum estetyki, kreatywności i edukacji.

Targi w liczbach

Na blisko 23 tysiącach metrów kwadratowych przestrzeni wystawienniczej i kongresowej, zaprezentowało się 218 wystawców wraz z najnowszą ofertą produktów i rozwiązań. W premierowej edycji tandemowych targów BEAUTY FORUM & Hair wzięło blisko 10.000 odwiedzających. Mieli oni okazję zobaczyć i przetestować nowości, nawiązać ciekawe kontakty biznesowe, poznać innowacyjne koncepcje technologiczne i marketingowe.

Edukacja i kreacja

W ramach Międzynarodowego Kongresu Kosmetyczno-Fryzjerskiego 850 pasjonatów kosmetyki i fryzjerstwa skorzystało z oferty edukacyjnej – seminariów, szkoleń look & learn i paneli dyskusyjnych.  Wysoki poziom merytoryczny prelekcji, starannie dobrana tematyka, połączenie teorii z praktyką oraz imponująca wiedza i doświadczenie wykładowców spotkały się z  uznaniem uczestników. Wielu inspiracji i ciekawych informacji dostarczały zgromadzonej publiczności prezentacje firmowe i pokazy na trzech otwartych scenach tematycznych – BEAUTY POINT, HAIR POINT i BARBER POINT.  W ogólnodostępnej Strefie Nauczyciela, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zainteresowani kwestiami nauczania w branży fryzjerskiej mogli wysłuchać wykładów oraz spotkać się ze znanymi edukatorami, którzy służyli radą i merytorycznym wsparciem.

Makijaż w centrum uwagi

Znawcy i fani wizażu z entuzjazmem przyjęli kolejną edycję THE MAKE UP DAY podczas którego odbywały się  wydarzenia o charakterze edukacyjnym i prezentacje największych gwiazd sztuki makijażu. Strefa marek cieszyła się dużym zainteresowaniem, a rekomendowani wykładowcy i przedstawiciele szkół wizażu udzielali informacji osobom zainteresowanym kształceniem w tym kierunku.

Siła relacji

Podczas wrześniowej edycji kolejny raz branża mogła lepiej poznać i wesprzeć działania Fundacji Piękniejsze Życie, która obchodziła w tym roku 15-lecie istnienia w Polsce. Podczas zakupu biletów na targi BEAUTY FORUM, kupujący mogli wpłacić darowiznę na rzecz tej wyjątkowej organizacji, wspierającej pacjentki onkologiczne.

Strefa BEAUTY RAZEM była miejscem radosnych spotkań, które z świata on-line mogły nareszcie przenieść się do realu. Założyciel BEAUTY RAZEM Michał Łenczyński oraz jego team, zadbali o atrakcje i niespodzianki dla odwiedzających – na stoisku odbywały się prelekcje i prezentacje, autor podpisywał także swoją niedawno wydaną książkę. Na ściankach wykonano setki zdjęć upamiętniających spotkanie.

W ramach akcji #beautyniehejtuje, jej inicjatorka Sandra Lewińska wystąpiła z prezentacją w BEAUTY POINT. Propagujący etyczne zachowania w sieci projekt ma służyć skutecznej walce z internetowym hejtem, oraz tworzeniu społeczności, która wspiera i jednoczy, a nie dyskryminuje.

Budowanie partnerskich relacji, etyczne działania biznesowe, marketing społecznie zaangażowany, siła interakcji międzyludzkich to kwestie, które zawsze podkreślane są na wydarzeniach organizowanych przez Health and Beauty Media.

Mistrzostwa

Podczas targów BEAUTY Forum & Hair odbyły się także emocjonujące mistrzostwa sektora fryzjerskiego. Oto ich laureaci:

Barber ‘s Battle: 1 miejsce: Kacper Orzechowski, 2 miejsce: Dominik Ksiądz, 3 miejsce: Natalia Przytuła

Hot Shave: 1 miejsce: Marcin Czaja, 2 miejsce: Michał Grzesiak, 3 miejsce: Salomon Kierpacz

Nowa lokalizacja zyskała pozytywne opinie wystawców i zwiedzających, którzy docenili nie tylko większą przestrzeń, ale także dogodny dojazd, rozwiązania logistyczne i komfortowy parking.

Kolejne targi już wkrótce! Na wiosenną edycją Targów BEAUTY FORUM zapraszamy 5-6 marca 2022 do Ptak Warsaw-Expo w Nadarzynie.

Więcej informacji: Health and Beauty Media Sp. z o.o., tel. 22 858 79 55

www.beauty-fairs.com.pl, www.beauty-forum.com.pl

Na podstawie materiałów Organizatora

01 lis 2021