Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days

Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

NB2A8353II edycja Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days w Ptak Warsaw Expo

W dniach 19–21 maja 2017 roku blisko 12 000 Odwiedzających i Wystawców wzięło udział w II edycji Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days w Ptak Warsaw Expo. To jedyne Targi w Polsce, na których można spotkać zarówno Wystawców, jak i Odwiedzających z zagranicy. Udział w targach wzięły firmy m. in. z Włoch, Francji, Niemiec, Chin i Korei.

Równolegle odbyła się Konferencja Meet Beautyjedyna w Polsce konferencja dedykowana blogerom i vlogerom z kategorii URODA. 300 blogerek wzięło udział w licznych warsztatach i prezentacjach przygotowanych przez ekspertów firm z branży beauty zaproszonych przez organizatora – firmę BLOGmedia.

Trzydniowe Beauty Days połączyły formuły b2b i b2c. Dedykowane głównie branży kosmetycznej, skupiły nie tylko profesjonalistów, ale wszystkich miłośników piękna. Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy chcieli dotrzeć na targi był bezpłatny shuttle bus z Warszawy. Organizator w trosce o komfort odwiedzających udostępnił bezpłatny parking na 15 000 pojazdów bezpośrednio przy halach wystawienniczych.

W piątkowy wieczór Wystawcy oraz zaproszeni goście spotkali się na Gali Biznesu, podczas której Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt wręczyli nagrody Crystal Beauty dla Bandi, INDIGO Nails, Pierre Rene Professional oraz Bijo, a następnie odebrali z rąk Prezes Niny Ryszki statuetkę Partner Roku Beauty Days dla WS Academy. Klub Integracji Europejskiej przyznał nagrody Ambasador Akademii Dobrego Stylu firmom Halier i Rosenfeld Srl. Wieczór uświetnił Recital Edyty Górniak, która oczarowała wszystkich gości.

Targi Beauty Days to również bogaty program wydarzeń towarzyszących.

Podczas Targów swoją polską premierę miała nowa kolekcja fryzjerska BLEACH marki SENS.US. Dyrektor kreatywny marki SENS.US Luigi Martini wraz International Crative Team zabrali publiczność w świat fryzjerskich stylizacji i strzyżeń pełnych geometrycznych.

60 miłośniczek makijażu wzięło udział w dwudniowym intensywnym kursie Mistrzowskiej Szkoły Makijażu Gosh Copenhagen pod okiem International Make-up Master Anny Muchy. Każda z uczestniczek kursu otrzymała pakiet produktów GOSH oraz Certyfikat uczestnictwa.

Pod patronatem portalu wirtualnekosmetyki.pl Lidia Lewandowska poprowadziła panel #Trendy/Potrzeby/Zmiany – Jak nadążyć za współczesnym konsumentem?, w którym eksperci znanych marek rozmawiali o wielu ciekawych zagadnieniach dotykających wprost branży kosmetycznej. Rozmówcy zwracali uwagę na rosnący eksport polskich kosmetyków i związaną z tym aktywność polskich firm na zagranicznych targach, podkreślając jednocześnie, że warto brać udział w najlepszych targach krajowych, ponieważ jest to kluczowy element budowania wizerunku marki i szukania nowych partnerów biznesowych.

Makijażyści wyłonieni w konkursie na Instagramie @targi_beauty_days zmierzyli się w Bitwie na Pędzle z Beauty Days i INGLOT. Ich zmagania oceniali Red Lipstick Monster, KatOsu oraz INGLOT. Finałowa trójka została nagrodzona olbrzymimi kuframi wypełnionymi kosmetykami INGLOT oraz voucherami na warsztaty z Ewą Gil w Happy Face Make – up Studio. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od INGLOT.

Ewą Gil Make up Artist na Scenie Głównej zaprezentowała pokaz makijażu wieczorowego.

Podczas Targów Beauty Days można było zobaczyć na żywo powstawanie programu Wygraj Efekt WOW. Kilkoro szczęśliwców oddało się w ręce najlepszych ekspertów i przeżyło całkowitą metamorfozę w studio Modnych Włosów.

Początkujące stylistki paznokci zmierzyły się w Pierwszych Mistrzostwach INDIGO Nails. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Perfect Application i Creative Nail Art. Poziom prac zachwycił jury w którym zasiadła również Natalia Siwiec.

W Studio WS Academy Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt znani fryzjerzy dobierali fryzury do kształtu twarzy i przeprowadzali analizę kolorystyczną, a wszyscy odwiedzający pod okiem ekspertów mogli skomponować eliksir idealnie dobrany do własnych oczekiwań i potrzeb.

Uczniowie szkół i uczelni zmierzyli się w Young Beauty Awards 2017 w kategoriach: Hair Style, Make up, Nail Style. Dla zwycięzców nagrody ufundowała firma Bio Pigments.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie autorskie z Dorotą KościukiewiczMarkowską autorką albumu Pałac Kolorów. Magia Makijażu.

Podczas „Beauty&Spa Sales Forum ” – MAREKTING – OPTYMALIZACJE – SOCIAL MEDIA, poruszone zostały wszystkie kwestie związane z zwiększeniem sprzedaży usług w salonach kosmetycznych, a wybitni eksperci poprowadzili prelekcje dotyczące rozwoju biznesu.

W niedzielę odbyło się niezwykłe spotkanie autorskie z Patrizią Gucci, która podpisywała swoją najnowszą książkę „Gucci. Prawdziwa historia dynastii sukcesu”.

Maja Sablewska przez 2 dni odwiedzała stoiska Wystawców oraz udzielała porad wizerunkowych wszystkim zainteresowanym.

Dodatkowo warto wspomnieć o pokazach przygotowanych przez Wystawców: warsztatach makijażu z Golden Rose, Koreańskiej pielęgnacji oraz makijażu z dermokosmetyczną marką Dr.G oraz youtuberką Adrianną Grotkowską, Nowa era zabiegów, czyli trychologia w gabinecie kosmetycznym z BANDI Cosmetics, Bezinwazyjne odmładzanie skóry i modelowanie sylwetki  – Beauty Style Club Mokotów, SunFX opalanie natryskowe Żyj zdrowo, opalaj się bezpiecznie, Pokaz makijażu z Delia Cosmetics i wiele innych.

Organizatorzy podziękowali Partnerom za zaangażowanie i wręczyli nagrody „Partner Targów Beauty Days” firmom SENS.US, Gosh Copenhagen, Fontanna Młodości, INGLOT, Instytut Bio Pigments.

Gośćmi Targów byli m. in. Edyta Górniak, KatOsu, Red Lipstick Monster, Maja Sablewska, Kate Kitulec, Agnieszka Niedziałek, Natalia Siwiec, Radosław Majdan, Dominika Tajner-Wiśniewska, Patrizia Gucci oraz WS Academy Andrzej Wierzbicki i Tomasz Schmidt.

Odwiedzający oraz Wystawcy zgodnie twierdzą, że były to najpiękniejsze Targi, w jakich mieli przyjemność brać udział.

III edycja Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days odbędzie się w dniach 21–23 września w Ptak Warsaw Expo! Polecamy!

Na podstawie materiałów Organizatora

07 sie 2017