Targi Look & BeautyVision – spotkanie ekspertów

Targi Look & BeautyVision – spotkanie ekspertów

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Pełen pakiet wiedzy, inspiracji i pokazów dostępny na wyciągnięcie ręki podczas wyjątkowego weekendu dla branży beauty.

Światowe trendy, flagowe marki i atrakcyjny program wydarzeń staną się połączeniem edukacji i przyjemności, zapewniając możliwość rozwoju uczestnikom wydarzenia.

Trwają przygotowania do majowej edycji targów fryzjerskich i kosmetycznych przeznaczonych dla profesjonalistów.

Każdego roku na rynku beauty debiutują nowe trendy, produkty, metody i narzędzia wykorzystywane w kosmetyce oraz fryzjerstwie. Już niedługo Poznań stanie się stolicą piękna, tworząc przestrzeń do wymiany doświadczeń, a także nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Targi LOOK & beautyVISION to miejsce spotkań dla ekspertów związanych z tematyką piękna i pielęgnacji urody. To tutaj podczas każdej edycji, marki wiodące prym na polskim oraz zagranicznym rynku prezentują swoje najnowsze produkty i usługi, przedstawiają obowiązujące trendy, dzielą się wiedzą i doświadczeniami, biorą udział w warsztatach oraz nawiązują nowe kontakty. Wyjątkowa formuła wydarzenia łączy biznes i atrakcyjny program w ofertę, która daje uczestnikom możliwości rozwoju własnych kwalifikacji zawodowych, a także poszerzenia wiedzy w swojej dziedzinie.

7 i 8 maja, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Targów LOOK & beautyVISION, która po raz kolejny stanie się najważniejszym wydarzeniem w branży beauty skierowanym do profesjonalistów. Obecność całej branży w jednym miejscu i czasie z pewnością będzie idealną okazją, aby zaprezentować swoją ofertę szerokiemu gronu odbiorców, a także poznać znane firmy kosmetyczne i fryzjerskie z różnych stron świata.

Targi fryzjerskie LOOK

Doświadczeni fachowcy, ale również osoby, które dopiero planują rozpocząć aktywność zawodową, będą mogły skupić się na odkrywaniu trendów oraz innowacyjnych produktów i usług. Uczestnicy Forum Fryzjerstwa LOOK znajdą tu nie tylko preparaty pielęgnacyjne do włosów, jak: odżywki, maski, szampony, olejki, produkty termoochronne, ale również zestawy do koloryzacji, m.in.: farby, tonery, odżywki koloryzujące, preparaty przed i po koloryzacji.

W ofercie pojawi się także wyposażenie salonów fryzjerskich – meble fryzjerskie; sprzęt – lokówki i prostownice, maszynki i trymery czy suszarki. Nie zabraknie również narzędzi i akcesoriów niezbędnych w pracy każdego fryzjera. W ramach programu wydarzeń odbędą się m.in. Mistrzostwa Polski – Master of Beauty w kategoriach Fryzjerstwo, Barbering i Przedłużanie Włosów; konkurs KREATOR oraz pokazy najnowszych trendów na scenie głównej.  Na specjalną konferencję zapraszamy również nauczycieli kształcących fryzjerów.

HAIR SCHOOL przy BARBER STREET

W programie targów nie zabraknie również sceny barberskiej. Będzie to idealna okazja, aby zobaczyć pokazy najlepszych fryzjerów męskich z całej Polski, a otwarta przestrzeń pozwoli skorzystać z serii wykładów, zaobserwować trendy i najnowsze techniki strzyżenia i golenia, a także skorzystać z oferty ciekawych produktów i nietuzinkowych akcesoriów.

Mistrzostwa Polski w Goleniu twarzy na mokro

Podczas ostatniej edycji wzbudziły wiele emocji i na bokserskim ringu wyglądały naprawdę zjawiskowo – Mistrzostwa Polski w Goleniu twarzy na mokro. Podczas wydarzenia wykwalifikowani barberzy zaprezentują niezwykłe umiejętności golenia brzytwą. Już drugi raz podczas targów LOOK będzie miała miejsce „bitwa” mistrzów barberingu.

Europejska wystawa sprzętu do golenia

W trakcie targów uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w czasie i zobaczyć celebrację rytuału golenia twarzy, podczas zwiedzania największej w Europie wystawy sprzętu do Tradycyjnego Golenia. Wystawa stanowi połączenie dwóch bogatych kolekcji ksyrofilistycznych ze zbiorów Przemysława Markowicza i Rafała Dobrzynieckiego.

Fryzjerstwo należy do jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż i często nazywany jest zawodem przyszłości. Ze względu na wymaganą od ekspertów w tym fachu kreatywność, oczekuje się ciągłego rozwoju umiejętności oraz poszerzania wiedzy. Dlatego tak ważną część Targów LOOK stanowią merytoryczne szkolenia oraz profesjonalne pokazy stylizacji włosów. Eksperci podczas pokazów dzielą się całym arsenałem wskazówek od przygotowania włosów przed ich stylizacją, aż po wykończenie – uczestnicy mogą dowiedzieć się m.in., jakich narzędzi i metod użyć, aby ułożyć klasyczne i modne fryzury – w tym zawodzie nic nie jest dziełem przypadku.

LEAH HAYDEN CASSIDY – Ucz się od Mistrzyni

Gościem specjalnym targów LOOK 2022 będzie Leah Hayden Cassidy – specjalistka męskich cięć, jedna z największych gwiazd barberingu w Europie. Podczas tegorocznej edycji Forum Fryzjerstwa poprowadzi zamknięte warsztaty, na których zdradzi tajniki swojej techniki pracy.

Strefa EKO

Miłośnicy produktów ekologicznych, którzy zwracają szczególną uwagę na to, w jaki sposób przygotowywane są kosmetyki będą mogli skorzystać ze strefy eko. Rynek kosmetyków naturalnych rozwija się bardzo dynamicznie; naturalne składniki, ekologiczne opakowania, kosmetyki organiczne czy produkty wegańskie cieszą się popularnością wśród zwolenników zdrowego stylu życia. Wykorzystanie strefy eko podczas targów LOOK & beautyVISION, to wyeksponowanie produktów pochodzących z lokalnych manufaktur na tle znanych polskich marek kosmetycznych i fryzjerskich, ale także idealna okazja do tego, by dotrzeć do nowej grupy klientów oraz nawiązać cenne i długofalowe kontakty biznesowe.

Forum Kosmetyki beautyVISION

Uwagę uczestników Targów z pewnością zwróci również część kosmetyczna, czyli Forum Kosmetyki beautyVISION. W sektorze związanym z urodą wielu wystawców pokaże w swojej ofercie nie tylko profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne do ciała i twarzy, jak: wygładzające peelingi, balsamy modelujące, kremy do rąk i stóp czy maski nawilżające. Nie zabranie również produktów do wykonania makijażu lub akcesoriów do zdobienia paznokci, m.in. szminek, cieni do powiek, korektorów, podkładów czy zestawów do wykonania profesjonalnego manicure. Osoby zainteresowana znajdą również tutaj wyposażenie do salonów kosmetycznych.

Targi LOOK & beautyVISION to miejsce stworzone z pasji do piękna, idealne dla profesjonalistów, a otwarta i przyjazna atmosfera przede wszystkim sprzyja nowym transakcjom biznesowym.

Bilety dostępne na www.tobilet.pl

Więcej informacji na:

www.targifryzjerskie.pl

www.look.mtp.pl

www.beautyvision.mtp.pl

www.facebook.com/LOOKbeautyVISION

www.instagram.com/lookbeautyvision

Na podstawie materiałów Organizatora

19 kw. 2022