Targi Look i BeautyVision 2019

Targi Look i BeautyVision 2019

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

look23 299 m² piękna – czyli największe w Polsce targi dla urody Look i BeautyVision

W dniach 6-7 kwietnia zapraszamy Państwa do odwiedzenia terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich, które za sprawą forum fryzjerstwa Look i forum kosmetyki BeautyVISION staną się piękną stolicą polski.

To niezwykle barwne wydarzenie dedykowane profesjonalistom zgromadzi największe i najbardziej znane firmy fryzjerskie i kosmetyczne z różnych stron świata, które zainspirują najnowszymi trendami i produktowymi perełkami. Wśród ich oferty znajdą się preparaty do włosów, takie jak: farby, szampony, lakiery, odżywki, produkty do pielęgnacji wąsów i brody, wyposażenie salonów fryzjerskich, odzież ochronna, szczotki, suszarki, nożyczki, dodatki do układania włosów i tysiące innych produktów niezbędnych w pracy stylisty fryzur.

Ważnym aspektem wydarzenia jest możliwość testowania produktów, zobaczenia pracy fryzjerów podczas zjawiskowych show oraz możliwość wzięcia udziału w konkursach. Mnóstwo atrakcji i pomysłów dla kreatywnych głów. Nomen omen, jednym z takich wydarzeń będzie kolejna edycja: KREATOR konkurs sztuki fryzjerskiej, w ramach którego ambitni, zdolni i aspirujący o najwyższe trofea styliści spotkają się żeby, wymienić doświadczenia, pokazać swoje umiejętności, poznać nowe techniki i pomysły, zobaczyć coś nowego i oryginalnego. Konkurs stawia na rozwój uczestników oraz możliwość pokazania większej publiczności ich talentu. KREATOR jest dla stylistów  trampoliną, która pomaga w odniesieniu zawodowego sukcesu. Byli uczestnicy to obecnie uznani szkoleniowcy i gwiazdy fryzjerstwa: Robert Wypych, Maria Korzeniowska, Beata Dysiewicz, Alicja Glos-Krawczyk, Przemysław Kania, Olga Sobocińska, Rafał Szydłowski, Iwona Klimczak, Bartosz Szydlak i wielu innych.

Na uwagę publiczności zasługuje również Barber Street, czyli aleja „golibrodów”, gdzie będzie można zobaczyć nowe, jak i tradycyjne linie kosmetyków, akcesoria niezbędne do uprawiania fachu barbera oraz designerskie wyposażenie salonu. Po sukcesie mierzonym dużym zainteresowaniem stylistów, po raz drugi na targach powstanie HAIR School – otwarta przestrzeń wykładów i prezentacji technik strzyżenia i trendów we fryzjerstwie, której słuchaczem może zostać  każdy uczestnik targów.

W program targów Look na stałe już wpisały się Otwarte Mistrzostwa Polski Master of Beauty, gdzie o prestiżowy tytuł walczą zarówno juniorzy, jak i seniorzy. Sukces odniesiony w tym konkursie, którego organizatorami są Związek Rzemiosła Polskiego oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, może stać się krokiem na drodze do zawodowej kariery. W ramach mistrzostw odbędą się cztery konkurencje: fryzjerstwo (dedykowane juniorom, czyli uczniom szkół zawodowych oraz seniorom, czyli uczestnikom z tytułem czeladnika), makijaż profesjonalny, przedłużanie i zagęszczanie włosów oraz barberingu, z tym że ostatnie trzy kategorie przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku i stażu pracy.

Nowością przyszłorocznej edycji będą Mistrzostwa Polski w goleniu twarzy na mokro, którego inicjatorem jest Rafał Lewandowski mieszkający i prowadzący od lat swój Barbershop w Wielkiej Brytanii. W tym roku został mistrzem Szkocji w goleniu brzytwą podczas prestiżowego konkursu organizowanego przez British Barber Association, co zainspirowało go do zorganizowania podobnej imprezy w Polsce. Pomysł ten zaaprobowały Międzynarodowe Targi Poznańskie, które są współorganizatorem wydarzenia. Celem konkursu jest uhonorowanie najlepszych z najlepszych w sztuce władania brzytwą, a tym samym wypromowania na nowo umiejętności, którą niegdyś szczyciły się najlepsze salony w Polsce.

Od dobrego fryzjera wymagane są przede wszystkim umiejętności fryzjerskie, manualne, wyobraźnia, zmysł estetyczny, jak również wysoka kultura osobista i umiejętność słuchania, bo dobry fryzjer/stylista to także nasz psycholog. Nie bez znaczenia jest również to, w jakich warunkach przyjmuje klientów, jak wyposażony jest salon, czy uczestniczy w szkoleniach pogłębiając wiedzę i poznając nowe techniki rzemiosła. Istotne jest również bywanie, podglądanie i konkurowanie. Dlatego Targi Look są idealnym miejscem dla prawdziwych profesjonalistów.

Więcej informacji na: www.look.mtp.pl

Na podstawie materiałów MTP

05 gru 2018