Targi Salon International

Targi Salon International

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Salon InternationalSalon International jest jednym z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu fryzjerskim. Właśnie tutaj branżowy przemysł wprowadza na rynek najnowsze produkty i sprzęt, to tutaj odbywają się premierowe pokazy kolekcji fryzur.

Londyńskie targi to ponad 40 000 gości i setki marek zebranych w centrum ExCeL. Trzydniowe spotkanie umożliwia nie tylko poznanie szerokiej oferty produktowej, ale także pozwala na udział w szkoleniach, seminariach oraz jest doskonałą platformą kontaktów biznesowych.

Salon International to ogromne źródło zawodowych inspiracji dzięki pokazom prawdziwych gwiazd fryzjerstwa. W tym roku podczas Salon Live Shows najnowsze trendy prezentowali: Sassoon Academy, Trevor Sorbie, Toni&Guy, Rush, Patrick Cameron, BaByliss PRO, Guy Tang i Schwarzkopf Professional. Natomiast styliści Mahogany dzielili się swoją wiedzą techniczną podczas specjalnego seminarium.

Patrick Cameron jak zawsze zachwycił publiczność upięciami na różne okazje tym razem były to propozycje z kolekcji pt. „Heritage”. Inspirujące i precyzyjne techniki strzyżeń i koloryzacji z najnowszych kolekcji (edukacyjnej „Plastic” i dla salonów „Ultraviolet”) zademonstrował zespół Sassoon Academy. Team Toni&Guy podczas swojej prezentacji wspominał niedawno zmarłego założyciela i dyrektora generalnego marki – Toniego Mascolo. Kolekcja marki na nowy sezon tradycyjnie pokazuje doskonałe fryzjerstwo zainspirowane światem mody. Z kolei Syd Hayes z BaByliss PRO udowadniał m.in., jak stylizacje z sesji mogą zainspirować do stworzenia fryzur dla klientów w salonie. Niezwykle kreatywny i różnorodny był pokaz zespołu Trevor Sorbie. Na scenie zaprezentował się także Guy Tang, gwiazda w dziedzinie koloryzacji włosów. Stylista stworzył #mydentity – koloryzację, która pomaga wyrazić i podkreślić indywidualną osobowość. Firmę Schwarzkopf Professional reprezentowały m.in. takie fryzjerskie gwiazdy jak Hooker & Young czy X-presion.

Foto: Alex Barron-Hough

Kolejną edycję targów Salon International zaplanowano na 5–7 października 2019 r. Więcej informacji na stronie www.salonshow.co.uk

Na podstawie materiałów Salon International

 

 

30 lis 2018