Targi Uroda – Piękno w roli głównej

Targi Uroda – Piękno w roli głównej

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Fot. Lukasz Glowala

330 firm i marek z Polski oraz zagranicy, możliwość testowania i zakupu produktów w promocyjnych cenach ponad 60 wydarzeń z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, emocjonujące konkursy, najświeższe trendy i nowości, porady ekspertów – 21. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA zapowiada się fantastycznie. Warto tu być!

Show na czerwonym dywanie

Targi URODA rozpoczną się w iście oskarowym stylu – pokazem Red Carpet Glow z udziałem finalistek Mistrzostw Wizażu i Stylizacji. I od tej chwili dziać się już będzie non stop, bo imponujący program wydarzeń wypełniony jest co do minuty. Najbardziej widowiskowe wydarzenia: inspirujące pokazy, prestiżowe konkursy i mistrzostwa odbywać się będą na czerwonym dywanie w STREFIE SHOW. To tu swój kunszt i talent pokażą światowej sławy goście specjalni targów. Tu odbywać się będą finały Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw we Fryzjerstwie СМС Polska Beauty Awards Gdańsk 2018 i Mistrzostw Makijażu Kobiety Dojrzałej. Tu swoje wielkie chwile przeżywać będą laureaci konkursów.

Światowe trendy: od chłodnej Skandynawii po gorące Włochy

Targową niedzielę zdominuje DZIEŃ FRYZJERA. W podróż po fryzjerskich trendach – od chłodnej Skandynawii po gorące Włochy – zabiorą nas: Vazha Mkhitaryan z Rosji (dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie i wiceprezydent CMC), który zaprezentuje Fryzury i upięcia haute couture, czołowi włoscy styliści: Antonio Bilancio (prezydent CMC), Luigi Galluccio i Oreste Cuomo przedstawią Włoskie spojrzenie na nowoczesne trendy i Finlandia Callisto Group – Alina Pikarewska i Svetlana Kiljunen w pokazie Skandynawskie motywy.

Kto pojedzie do Japonii?

Liczba konkursów towarzyszących Targom URODA jest imponująca! I równie imponujące są nagrody. Najbardziej prestiżowe są Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa we Fryzjerstwie СМС Polska BEAUTY AWARDS GDAŃSK 2018, rozgrywane w kategoriach damskich: Salon Look (modne strzyżenie z modelowaniem), Evening Style (fryzura wieczorowa), Bridal Style (fryzura ślubna) i w kategorii męskiej: Old School (strzyżenie z modelowaniem). Tegoroczną nowością jest konkurencja Full Fashion Look, w której zadaniem uczestników będzie przygotowanie stylizacji Elegant modern style. Zwycięstwo, poza ogromnym prestiżem, da również nominację do kadr narodowych na Mistrzostwach Europy 2018 (Włochy) i Mistrzostwach Świata 2019 (Japonia).

Konkursowe emocje – jest o co walczyć!

Po raz pierwszy podczas targów URODA odbędą się MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA STYLIZACJI I PIELĘGNACJI RZĘS I BRWI Amber Eyes, obejmujące stylizację damskich i męskich brwi, a także bardzo popularny w branży kosmetycznej zabieg  liftingu/laminowania rzęs. Po raz pierwszy także wręczone zostaną nagrody laureatom FOTOKONKURSU FRYZJERSKIEGO Gdańsk Fotofryz Awards 2018.

Dwa nowe konkursy organizuje również Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Są to: OTWARTY KONKURS MĘSKI Lalka Ken oraz OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH TALENTÓW w kategoriach: fryzjerstwo damskie Bogini wszechczasów widziana oczami wyobraźni fryzjera i fryzjerstwo męskie Bogowie, krezusi widziani oczami wyobraźni fryzjera. Niesłabnącą popularnością wśród uczestników i publiczności cieszą się też konkursy towarzyszące targom już od wielu lat:

MERCURIUS GEDANENSIS – konkurs dla wystawców na najlepsze produkty prezentowane na Targach URODA

8. Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji RED CARPET GLOW

19. Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej MAKIJAŻ KOKTAJLOWY

21. Mistrzostwa Stylizacji Paznokci NAIL MASTER CUP

6. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym

12. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN w kategoriach fryzjerstwo damskie i fryzjerstwo męskie

5. Konkurs Międzyszkolny OPEN HAIR CUP 2019: Jasna i ciemna strona lalki Barbi, w którym rywalizują drużyny szkolne z całej Polski

Otwarty Młodzieżowy Konkurs Fryzjerski

MISTRZOWIE URODY – Gala Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego o tytuł: Fryzjera Roku, Salon Fryzjerski Roku, Kosmetyczkę Roku, Studio Urody Roku, Stylistkę Paznokcia Roku, Make-up Artist Roku, Linergistkę Roku, Trenera Personalnego Roku, Dietetyka Roku oraz SPA Roku w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Uczyć się od najlepszych

Targi URODA to także doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji, tym bardziej że certyfikowane szkolenia, kreatywne warsztaty i wykłady poprowadzą eksperci i instruktorzy najwyższej klasy:

Anna Zenkovska, top stylistka, finalistka konkursów mistrzostw świata i Europy (warsztaty Anatomia strzyżenia – geometryczne podejście do strzyżenia damskiego)

Beata Małachowska, wieloletnia wizażystka marek Christian Dior i Chanel, właścicielka Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty Art (pokazy: Makijaż wegański – świeżość i młodość w zgodzie z naturą, Makijaż ślubny – wegańskie piękno panny młodej)

Jolanta Wagner, make-up artist, dyrektor artystyczna Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej (Ogólnopolski Kongres Wizażystów Ślub zgodny z trendami)

Adrian Świderski, makijażysta gwiazd, znany ze współpracy z magazynami mody Vogue, Harper’s Bazaar i stacjami telewizyjnymi BBC i TVN (Pokaz Makijażu Glamour)

Antonio Bilancio z zespołem (warsztaty barberskie Mistrzowskie Cięciastrzyżenie Old School bez użycia maszynki i depilacja brody nitką)

W bogatym PROGRAMIE EDUKACYJNYM przewidziane są również szkolenia i konferencje poświęcone stylizacji paznokci, makijażowi permanentnemu, nowatorskim technikom odbudowy skóry i wiedzy, jak dzięki facebookowi zwiększyć sprzedaż swoich produktów i usług w branży beauty.

Swoją wiedzę wzbogacić będzie można także na specjalistycznych kongresach – Stylizacji i Pielęgnacji rzęs i brwi Amber Eyes, Podologicznym czy Wizażystów. Na wielu stoiskach będzie też można skorzystać z bezpłatnych konsultacji i innowacyjnych zabiegów. Natomiast w STREFIE MODY Creative Zone by Maarwin będzie można zasięgnąć porad stylistów i wizażystów, spotkać się z blogerami i fotografami oraz poznać najnowsze trendy w modzie na sezon 2019.

Broda idealnie skrojona

Wszystkiego o sztuce pielęgnowania i strzyżenia brody dowiemy się w Strefie Barberingu. Warsztaty i pokazy najnowszych trendów, które zaprezentuje firma szkoleniowa Super Barber z Wojciechem Karwatem (Mistrz Polski w barberingu) oraz mistrzowie z Barber Expert Academy.

Fajnie jest pomagać

Z inicjatywy Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw targom towarzyszy akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i promocja młodych talentów fryzjerskich. Za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek uczniowie szkół zawodowych będą czesali chętne osoby. Akcję w tym roku wesprą także mistrzowie fryzjerstwa, laureaci międzynarodowych konkursów, m.in. Joanna Jakubek, Joanna Kuzas-Jakuszewska i Iwona Ostrowska. Bądźmy szczodrzy!

Strefy tematyczne, czyli jak się poruszać

W trzech halach wystawienniczych gdańskiego centrum AMBEREXPO swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: kosmetyków profesjonalnych, kosmetyków do użytku domowego, kosmetyki kolorowej, kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, podologii oraz wyposażenia i akcesoriów do salonów. Dla ułatwienia ekspozycja targowa podzielona została na strefy tematyczne:

STREFA SHOW | pokazy trendów we fryzurach i w makijażu, konkursy, mistrzostwa

STREFA POKAZOWA | prezentacje najnowszych zabiegów kosmetycznych

STREFA MAKIJAŻU | Make-Up Studio – Beauty Corner,  konsultacje z wizażystkami

STREFA BARBERINGU | pokazy i porady ekspertów

STREFA PODOLOGII |narzędzia, urządzenia, kosmetyki do salonów specjalizujących się w diagnostyce, leczeniu i pielęgnacji stóp

STREFA MODY | Creative Zone by Maarwin – trendy na sezon 2019, spotkania ze stylistami, fotografem, blogerami, modelkami, wizażystami, pokazy mody i biżuterii

STREFA KONFERENCYJNA | kongresy, wykłady i szkolenia dla profesjonalistów

STREFA MISTRZOSTW | fryzjerstwo, stylizacji paznokci, makijaż permanentny

STREFY WYSTAWCÓW | kosmetyka i fryzjerstwo

Foto: Łukasz Głowala

Więcej informacji: www.urodatargi.pl

Termin: 07.10  sobota, godz. 10.00-18.00 | 08.10  niedziela, godz. 10.00-17.00

Miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11

Organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

Facebook Targi Uroda

Instagram Targi Uroda

Na podstawie materiałów MTG

01 paź 2018