Targi Uroda – Wielkie piękno

Targi Uroda – Wielkie piękno

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Najświeższe trendy, innowacyjne produkty, widowiskowe pokazy z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, emocjonujące konkursy, porady ekspertów i setki stoisk – tak wyglądała 21. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich Uroda. Odwiedziło je blisko 8 tysięcy gości.

Było co oglądać i było w czym wybierać. 330 firm i marek z branży fryzjerskiej i kosmetycznej przygotowało mnóstwo atrakcji, specjalne targowe ceny i bogatą ofertę kosmetyków do pielęgnacji i makijażu, preparatów do stylizacji włosów, zdobienia paznokci i zabiegów podologicznych oraz sprzętu i wyposażenia salonów. A ponieważ żyjemy w czasach, kiedy modne i zdrowe jest wszystko to, co naturalne, to również na Targach sporo było kosmetyków ekologicznych, a nawet wegańskich. Na wielu stoiskach można też było skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i innowacyjnych zabiegów upiększających. W strefie konferencyjnej certyfikowane szkolenia, kreatywne warsztaty i wykłady prowadzili eksperci, instruktorzy i styliści najwyższej klasy. Swoją wiedzę można było także wzbogacić na trzech specjalistycznych kongresach: Stylizacji i Pielęgnacji Rzęs i Brwi, Podologicznym i Wizażystów.

Wielki świat

Najbardziej widowiskowe wydarzenia: inspirujące pokazy, prestiżowe konkursy i mistrzostwa odbywały się na czerwonym dywanie w Strefie Show. Swój kunszt i talent prezentowali światowej sławy goście specjalni Targów: dwunastokrotny mistrz świata we fryzjerstwie Vazha Mkhitaryan z Rosji, Antonio Bilancio, Luigi Galluccio i Oreste Cuomo z Włoch oraz Alina Pikarewska i Svetlana Kiljunen z Finlandii. To tutaj precyzję wykonania doskonałego makijażu ślubnego zaprezentowała Jolanta Wagner – make-up artist i dyrektor artystyczna Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej.

W Strefie Show odbywały się także cieszące się ogromnym zainteresowaniem pokazy barberskie w wykonaniu mistrzów świata i Polski – Piotra Staszewskiego(Super Barber) i Wojciecha Karwata (Barber Expert Academy) oraz pokazy mody z autorską biżuterią Patrycji Brendler i kolekcją strojów Katarzyny Bednarskiej.

Nie mniej atrakcyjny był program sceny pokazowej. Beata Małachowska ze Szkoły Wizażu i Stylizacji Beauty Art instruowała krok po kroku, jak wykonać lekki i świeży makijaż wegański, a Adrian Świderski, jeden z najlepszych polskich makijażystów, współpracujący ze światowymi magazynami mody, zaprezentował pokaz makijażu w stylu glamour, idealnego na wielkie wieczorowe wyjścia. Równocześnie w Strefie Mody Creative Zone by Maarwin trwały spotkania ze stylistami, wizażystami, blogerami i fotografami.

Wielkie emocje

Targi URODA były również areną emocjonujących konkursów i mistrzostw. O tytuł najlepszych z najlepszych rywalizowali specjaliści w makijażu permanentnym i wizażu (Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej, Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji, Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym), a także styliści paznokci (Mistrzostwa Nail Master Cup). Po raz pierwszy rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Stylizacji i Pielęgnacji Rzęs i Brwi Amber Eyes International Championships 2018.

Tłumy widzów oglądały zmagania uczestników Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw we Fryzjerstwie Polska Gdańsk Beauty Awards 2018, w których wzięli udział przedstawiciele aż 8 krajów (Rosja, Gruzja, Finlandia, Estonia, Włochy, Czechy, Polska, Ukraina). Zwycięzcy poszczególnych kategorii uzyskali nominację do kadr narodowych na Mistrzostwa Europy 2018 we Włoszech i Mistrzostwa Świata 2019 w Japonii. Młodzi i zdolni wygrywali też nagrody w Konkursie Fryzjerskim Hair Design, Konkursie Międzyszkolnym Open Hair Cup, Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów, Otwartym Młodzieżowym Konkursie Fryzjerskim i Otwartym Konkursie Męskim.

Podczas Targów odbyły się również finały plebiscytu „Mistrzowie Urody”, organizowanego przez „Dziennik Bałtycki”. Tu laureatów w dziesięciu kategoriach wybierali czytelnicy z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast najlepsze prezentowane na Targach produkty zostały nagrodzone Medalami Mercurius Gedanensis.

Cenne uśmiechy

Targom URODA od lat towarzyszy akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i promocja młodych talentów fryzjerskich. W tym roku uczniów szkół zawodowych wsparli mistrzowie fryzjerstwa – laureaci międzynarodowych konkursów: Joanna Jakóbek, Joanna Kuzas-Jakuszewska i Iwona Ostrowska.

Kolejna edycja Targów URODA odbędzie się w dniach 5–6 października 2019 r. Tu trzeba być! Więcej informacji: urodatargi.pl

Na podstawie materiałów MTG

27 lis 2018