Trendy Hair Fashion i Ewa Chodakowska – wspólna misja w Japonii

Trendy Hair Fashion i Ewa Chodakowska – wspólna misja w Japonii

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Raz w roku Yokohama Arena przeistacza się w gigantyczny salon fryzjerski, w którym o tytuł mistrza rywalizuje równocześnie aż kilka tysięcy fryzjerów. Wszystko za sprawą konkursu United Danks Contest, na którym i tym razem nie zabrakło stylistów z największej sieci fryzjerskiej w Polsce: Trendy Hair Fashion. W podróży do Japonii towarzyszyła im także trenerka fitness Ewa Chodakowska!

Ewa Chodakowska przyjęła zaproszenie międzynarodowej stylistki fryzur, Dyrektor Kreatywnej sieci Trendy Hair Fashion Anny Kulec-Karampotis i 11. listopada wraz z jej teamem, wzięła udział w światowym konkursie fryzjerskim United Danks Contest w Japonii. Po raz pierwszy zaprezentowała tam swój autorski zestaw ćwiczeń o nazwie „Strecing&Relaksing Exercise for the Hairdresser”, dedykowany właśnie stylistom fryzur. Udowodniła tym samym, że mogą oni zadbać o swoje zdrowie nawet w pracy, wykonując proste i odpowiednio dobrane ćwiczenia. Na co dzień raczej zdystansowani Japończycy odwzajemnili pozytywną energię Chodakowskiej, która porwała ich swoim entuzjazmem i otwartością. Ponad 5000 osób zgromadzonych w Yokohama Arenie ćwiczyło tego dnia razem z nią!

Rekord Guinnessa i potrójne srebro
Tegoroczna edycja United Danks Contest była wyjątkowa nie tylko dzięki występowi polskiej trenerki fitness. Organizatorzy pobili kolejny już Rekord Guinnessa, jeśli chodzi o ilość równocześnie pracujących fryzjerów – ponad 1300 uczestników wraz z kilkutysięczną publicznością wokół! Na widowni obecni byli m.in. przedstawiciele japońskiego Ministerstwa Kultury i Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Tokio, która promowała udział Polaków w tym wydarzeniu, wręczając nagrodę specjalną naszej reprezentantce – Dorocie Bajek z THF w Zabrzu. Mimo gigantycznego tłumu rywalizujących ze sobą zespołów, trudno było nie zauważyć polskiej stylistki. Jurorzy nagrodzili ją potrójnym srebrem, doceniając precyzyjne strzyżenie, mistrzowski kolor oraz spójną stylizację.

Za kulisami…
United Danks Contest to dla fryzjerów trudny rodzaj rywalizacji: jest gwarnie, w powietrzu mieszają się opary lakierów do włosów, skupienie utrudnia ciągły hałas suszarek, a stres wzmaga bliskość stanowisk, ustawionych od siebie zaledwie w odległości kilku kroków. Również z perspektywy jurorów nie jest łatwo, co potwierdza jedyna w tym gronie Polka – Anna Kulec-Karampotis. Japońscy organizatorzy bardzo cenią sobie współpracę z nią, dlatego z inicjatywy Naokiego Yoshihary – japońskiego mistrza fryzjerskiego i biznesmana, twórcy koncernu fryzjerskiego Arte Japan – po raz kolejny oceniła prace stylistów wraz z innymi gwiazdami światowego fryzjerstwa. – To dla mnie duże wyróżnienie, ale i spore wyzwanie, wymagające ogromnego skupienia i rzetelności. To również źródło inspiracji fryzjerskich i możliwość poznania tego gigantycznego przedsięwzięcia od kulis – wyjaśnia Anna Kulec-Karampotis, która po wielu latach współpracy przyjmowana jest tam niemal jak gospodarz. Polka co roku jest pod wrażeniem perfekcyjnego zorganizowania Japończyków, dzięki którym konkurs mimo swojego ogromnego rozmachu, przebiega niezwykle sprawnie. Jurorzy mają swoich osobistych asystentów, z którymi cały czas obserwują pracę fryzjerów i fotografują finalny efekt ich stylizacji. Zdjęcia ułatwiają jurorom ostateczną ocenę uczestników.

Z Hair Revolution do Japonii
Pierwszą Polką, która wzięła udział w United Danks Contest, była właśnie Anna Kulec-Karampotis. Doświadczenie udziału i wygraną w konkursie uznała za ważny moment w swojej karierze, dlatego postanowiła dać taką możliwość fryzjerom pracującym w sieci jej salonów. Tak została inicjatorką konkursu Hair Revolution, w którym rokrocznie nagrodą główną jest podróż do Japonii i udział w największym konkursie fryzjerskim na świecie. Działania Anny Kulec-Karampotis wspiera sam Naoki Yoshihara, który w tym roku osobiście wręczył nagrodę główną zwyciężczyni Hair Revolution. Międzynarodowe doświadczenia Polki wpływają na rozwój jej konkursu, który z roku na rok zyskuje coraz większą uwagę branży fryzjerskiej. Kolejna edycja Hair Revolution odbędzie się jesienią przyszłego roku, ale już teraz pojawiają się plany dotyczące jego przebiegu. Kto tym razem zaskoczy jurorów swoją fryzjerską wyobraźnią?

Na podstawie materiałów Trendy Hair Fashion

29 gru 2014