Trenerzy Davines stworzyli fryzury do pokazu Paprocki i Brzozowski

Trenerzy Davines stworzyli fryzury do pokazu Paprocki i Brzozowski

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Feeria barw, koronki, cekiny, pióra, suknie na wielkie wyjścia, ale też i casual, propozycje dla kobiet i mężczyzn – za sprawą najnowszej kolekcji duetu Paprocki i Brzozowski przenieśliśmy się do tajemniczego „Clubu Paradiso”. Kreacje uzupełniały fryzury stworzone przez trenerów Davines. I tu rządziły: loki. Pokaz odbył się 22 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Foto: Filip Okopny/Fashion Images

W kolekcji „Club Paradiso” projektanci sprawnie połączyli estetykę disco ze sportowym streetwearem i stylem lat 70. Kolory odważne: wspaniałe fuksje i zielenie, piękne błękity, ale też klasyczna czerń czy odcienie beżu. Luźne bluzy i czapki z daszkiem, ale też krótkie bardzo kobiece i szykowne sukienki i długie suknie. Nie zabrakło także propozycji ślubnych. Pokaz otworzyła Waris Dirie – somalijska modelka i pisarka, autorka książki „Kwiat pustyni”.

Klimat lat 70. oddały także fryzury stworzone przez zespół trenerów Davines. Przeważały mocno podkreślone, mocno nabłyszczone, ale zarazem elastyczne i sprężyste loki.

Do wykreowania wybiegowych fryzur styliści zastosowali m.in. serum do loków Curl Building Serum oraz olejek Oil Non Oil – oba kosmetyki z linii stylizacyjnej More Inside.

Zespół stworzyli trenerzy Davines, którzy dzielą się swoją ekspercką wiedzą z fryzjerami podczas szkoleń w Akademii Davines w Warszawie: Katarzyna Budzikowska-Kuraś, Karolina Chodzeńska, Damian Drzyzga, Magdalena Grabowska-Romanko, Agnieszka Szwejkowska, Karolina Sztejn oraz Michał Truchanowicz.

Pokaz kolekcji „Club Paradiso” był kolejną już okazją do współpracy obu brandów. Z duetem Paprocki i Brzozowski Davines w minionym roku świętował 17-lecie istnienia marki projektantów, podczas pokazu – wernisażu w warszawskiej Zachęcie, a także w ramach sesji zdjęciowej dla magazynu Viva z udziałem gwiazd.

Foto: Sebastian Kretkowski

Na podstawie materiałów Davines

 

01 cze 2018