Uczeń szkoły Anagra wygrał ogólnopolski konkurs fryzjerski

Uczeń szkoły Anagra wygrał ogólnopolski konkurs fryzjerski

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

Uczeń klasy 4 Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra Jakub Daszyński został zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Fantazji Fryzjerskiej pt. „Przyszłość to dziś – moda i sztuka” w kategorii fryzjerstwa męskiego.

Mistrzostwa w związku z pandemią koronawirusa i ograniczeniami w szkołach odbyły się całkowicie w formie zdalnej. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych w Warszawie, co roku tradycyjnie, stacjonarnie na miejscu w szkole, jednakże ze względu na obecną sytuację ostatnie zawody mogły się odbyć wyłącznie w formie zdalnej.

Zadaniem ucznia Łódzkiej Szkoły Mody Kosmetologii Fryzjerstwa Anagra było przygotowanie fryzury użytkowej męskiej, wykonując strzyżenie w czasie 60 minut na modelu w domu, w salonie fryzjerskim albo w innym miejscu; całość musiała zostać nagrana i wysłana w terminie i w sposób podany przez organizatorów.

Jakub otrzymał najwyższą liczbę punktów i tym samym po raz drugi w swojej karierze wygrał ogólnopolski konkurs fryzjerski. Uczeń szkoły Anagra wykazał się ogromną mobilizacją, determinacją, zapałem – miał pomysł na wykonanie fryzury, znalazł właściwego modela, wykonał i wysłał w terminie odpowiednie nagranie zgodne z regulaminem oraz pomimo braku obecności innych zawodników i jury był w stanie jak pokazały końcowe wyniki najlepiej wykonać zadanie konkursowe i wygrać.

Miejmy nadzieję, że po raz ostatni konkurs skierowany do młodych adeptów sztuki fryzjerstwa odbywał się w formie zdalnej i następne zawody będą już organizowane tradycyjnie, stacjonarnie przy stanowiskach w określonym miejscu.

Na podstawie materiałów Szkoły Anagra

07 sty 2021