URODA 22. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

URODA 22. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie

autor: Stefania Dowgiałło-Tabaka | kategoria: wydarzenia

71051458_2886504124697677_7937099447043883008_nPo prostu piękny weekend!
5-6 października 2019, Gdańsk, AMBEREXPO

330 firm i marek z Polski oraz zagranicy, możliwość testowania i zakupu produktów w promocyjnych cenach, ponad 50 wydarzeń z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, emocjonujące konkursy, trendy i nowości, porady ekspertów – 22. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich URODA zapowiada się fantastycznie.

Warto tu być! Bo to po prostu piękne targi.

Beauty Show, czyli obowiązkowy punkt programu

Brazylijska samba, pełne przepychu kolory, pióra… po prostu Karnawał w Rio! W tak niezwykły sposób – pokazem z udziałem finalistek Mistrzostw Wizażu i Stylizacji – oficjalnie rozpoczną się Targi Uroda. Od tej chwili będzie kolorowo, intensywnie i inspirująco, bo program wydarzeń wypełniony jest co do minuty – pokazami mistrzów fryzjerstwa i wizażu, prestiżowymi konkursami i mistrzostwami.

Tu odbędzie się Finał 20-lecia Mistrzostw Makijażu Kobiety Dojrzałej z pokazami mistrzów i benefisem Jolanty Wagner z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej. Tu odbywać się będą się gale i ceremonie wręczenia nagród w licznych konkursach towarzyszącym Targom.

W sobotę będzie można spotkać się z Gośćmi Specjalnymi Targów – makijażystą gwiazd Harry J Glam (pokaz makijażu „Gwiazdy na czerwonym dywanie”) oraz dziennikarką i prezenterką Dorotą Gardias (pokaz makijażu telewizyjnego). A także Dorotę Freaks tegoroczną zwyciężczynię NYX Face Awards, która zaprezentuje niezwykły pokaz mrocznej charakteryzacji The Devil’s Face. W niedzielę z makijażystką gwiazd Kasią Zarembą (pokaz Red Carpet Makke-Up) oraz mistrzami świata i Polski we fryzjerstwie  z tegorocznym mistrzem świata z Paryza w kongruencji Hir Tattoo Design Piotrem Karczewskim.

Deery do kąpieli i akademia czyli premiery

Podczas tegorocznej edycji URODY nie zabraknie nowości. KONGRES KOSMETOLOGICZNY – AKADEMIA TARGÓW URODA (sobota), gdzie najwyższej klasy eksperci w dziedzinie kosmetologii przedstawią trendy i kierunki rozwoju kosmetyki profesjonalnej, zastosowania najnowszych technologii w kosmetyce. ZATOKA PIĘKNA, to strefa, gdzie będzie można  dowiedzieć się wszystkiego o zabiegach medycyny estetycznej. W programie wykłady, konsultacje ze specjalistami oraz debata. W STREFIE EKO URODA będzie można kupić kosmetyki naturalne, ekologiczne i wegańskie polskich manufaktur i producentów. Wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych kosmetyków, pokazy produkcji kosmetyków naturalnych, a także nauczyć się  japońskiego masażu twarzy.

Dzień Fryzjera – mistrzowie nożyczek i grzebienia w akcji

Targowa niedziela tradycyjnie już poświęcona fryzjerskim trendom, rozpocznie się niezwykle – Konkursem „FAST FADE FIGHT”. To będzie  walka fryzjerów na szybkość i precyzję w wykonaniu strzyżenia męskiego skin fade w 15 minut! Pojedynki odbywać się będą w oktagonie, a sędziować je będzie międzynarodowe jury.

Dalej, będzie równie ciekawie. Mateusz Kępka (wicemistrz Świata we fryzjerstwie artystycznym) zaprezentuje najnowsze trendy fryzur wieczorowych, a Wojciech Karwat (World Champion Barber) i Beata Lewczuk (wicemistrzyni Europy i Eurazji) wykonają pokaz SUPER BARBER.

Międzynarodowy team Juran ART Group w pokazie New Grunge zaprezentuje co jest modne wśród młodzieży z największych miast europejskich. Natomiast w czasie warsztatów instruktorzy przedstawią schematy nowoczesnych salonowych strzyżeń.

Przez cały dzień będzie można też dopingować ponad 100 uczestnikom biorącym udział w konkursach fryzjerskich (13. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN, 6. Konkurs Międzyszkolny OPEN HAIR CUP 2019, 55 Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego).

Poprosimy o uśmiech 😊

URODZIE towarzyszy akcja charytatywna Czesanie za uśmiech, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom i promocja młodych talentów fryzjerskich. Jak co roku za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek uczniowie szkół będą czesali chętne osoby. Uśmiechajmy się często! Nie tylko podczas Targów.

Look &Learn – wykłady, warsztaty, szkolenia, prezentacje

Targi URODA to także okazja do doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji. Swoją wiedzę wzbogacić będzie można na specjalistycznych wykładach z zakresu podologii (Kongres Podologiczny, Gdańska Konferencja Podologiczna), kosmetologii (Kongres Kosmetologiczny AKADAEMIA TARGÓW URODA), bezpieczeństwa zabiegów upiększających (Odpowiedzialność za piękno, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.  Poznać nowatorskie techniki regeneracji skóry,  a także zdobyć wiedzę, jak zwiększyć sprzedaż swoich produktów i usług w branży beauty za pomocą SOCIAL MEDIA.

Czas na relaks

Po wielu emocjach czas na chwilę wytchnienia w specjalnie przygotowanych STREFACH RELAKSU. Tu będzie można naładować baterie na dalsze szaleństwo zakupów i udział w kolejnych punktach programu. Na najmłodszych zaś czekać będzie pełna atrakcji STREFA DLA DZIECI, a szalone warkoczyki, koki i kucyki wykonają fryzjerzy z przyjaznego dzieciakom i rodzicom J gdańskiego Salonu CZUPRYNKI. W STREFIE MODY Creative Zone by Maarwin&Ismena będzie można zasięgnąć porad stylistów i wizażystów, spotkać się z blogerami i fotografami oraz poznać najnowsze trendy w modzie na sezon 2020.

Konkursowe emocje – trzymamy kciuki!

Po chwili odpoczynku czas na dalsze emocje. Niesłabnącą popularnością wśród uczestników i publiczności cieszą się konkursy towarzyszące targom już od wielu lat:

MERCURIUS GEDANENSIS – konkurs dla wystawców na najlepsze produkty prezentowane na Targach

Otwarte Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji KARNAWAŁ W RIO

Mistrzostwa Makijażu Kobiety Dojrzałej – FINAŁ I POKAZY MISTRZÓW

Mistrzostwa Stylizacji Paznokci NAIL MASTER CUP

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Makijażu Permanentnym

MISTRZOWIE URODY – Gala Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego o tytuł: Fryzjera Roku, Salon Fryzjerski Roku, Kosmetyczkę Roku, Studio Urody Roku, Stylistkę Paznokcia Roku, Make-up Artist Roku, Linergistkę Roku, Trenera Personalnego Roku, Dietetyka Roku oraz SPA Roku w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

Strefy tematyczne, czyli jak się poruszać

W trzech halach wystawienniczych gdańskiego centrum AMBEREXPO swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: kosmetyków profesjonalnych, kosmetyków do użytku domowego, kosmetyki kolorowej, kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środków do pielęgnacji i zdobienia paznokci, podologii oraz wyposażenia i akcesoriów do salonów. Dla ułatwienia ekspozycja targowa podzielona została na strefy tematyczne:

STREFY WYSTAWCÓW | kosmetyka i fryzjerstwo

BEAUTY SHOW | pokazy trendów we fryzurach i w makijażu, konkursy, mistrzostwa |scena główna

LOOK & LEARN | BEAUTY NEWS | prezentacje najnowszych zabiegów kosmetycznych | scena pokazowa

BEAUTY CORNER |Make-Up Studio – konsultacje z wizażystkami

BARBER ZONE – kosmetyki i sprzęt do salonów specjalizujących się w strzyżeniu i goleniu

CREATIVE ZONE &FASHION BY MAARWIN&ISMENA | trendy na sezon 2020, pokazy, spotkania ze stylistami, fotografem

CONFERENCE AREA | wykłady i szkolenia dla profesjonalistów

COMPETITION AREA | międzynarodowe konkursy i mistrzostwa

STREFA EKO URODA | kosmetyki naturalne i ekologiczne

STREFA ZATOKA PIĘKNA | medycyna estetyczna

CHILL-OUT ZONE

KIDS ZONE

URODA – PO  PROSTU PIĘKNE TARGI! Więcej informacji: urodatargi.pl

Termin: 05.10  sobota, godz. 10.00-18.00 | 06.10  niedziela, godz. 10.00-17.00

Miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11

Bilety: jednodniowy 15 zł, dwudniowy 25 zł , szkoły kosmetyczno-fryzjerskie – jednodniowy 5 zł,

goście branżowi – po zarejestrowaniu wstęp bezpłatny

Organizator: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA

Dyrektor projektu: Dorota Solochewicz, dorota.solochewicz@mtgsa.com.pl, t. 58  55 49 204, 601 894 332

facebook https://www.facebook.com/TargiUroda  Instagram https://www.instagram.com/targiuroda/

Partnerzy: Pomorska Izba Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Euro Fashion, Akademia Paznokcia, Europejska Akademii Estetyki Artystycznej Jolanty Wagner, Szkoła Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej Beauty Art, Barber Zone – Wojciech Karwat, Akademia Barberingu Mayer and Matykiewicz, Maarwin, Ismena.

Sponsor główny Hair Design: firma JBS

Fundatorzy nagród Hair Design: sieć sklepów Fale Loki Koki, Husion

Hotel partnerski: Golden Tulip

Patronat medialny: Akademia Paznokcia, Paznokcie, Fale Loki Koki, Kurier Fryzjerski, Barber Expert, Ekspert Pięknych Włosów, Hair Trendy, Radio Pasja, Najwspanialsze, Najwspanialsza.pl, Kosmetologiaestetyczna.com, Kosmetykaprofesjonalna.pl, Fryzjerzy.com, Magazyn Mademoiselle, trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki

Na podstawie materiałów MTG

27 wrz 2019