Wielki sukces polskiego fryzjerstwa!

Wielki sukces polskiego fryzjerstwa!

autor: just.tomasz | kategoria: wydarzenia

Konkurs, w którym startował Paweł Babicz – International Visionary Award – jest częścią Alternative Hair Show – jednego z największych i najbardziej prestiżowych eventów fryzjerskich na świecie. Pomysłodawcami tego wydarzenia, z którego całkowity dochód przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom, są guru światowego fryzjerstwa: Tony Rizzo oraz Anthony Mascolo.

By wystartować w konkursie, należało nadesłać zdjęcie z wykonaną przez siebie fryzurą. Spośród nadesłanych setek prac konkursowych surowe jury do Londynu zaprosiło już tylko 40 ekip: 20 w kategorii Strzyżenie i koloryzacja oraz 20 w kategorii Awangarda, w tym tylko jedną z Polski. Oceniano nie tylko fryzurę, ale całą aranżację: strój, makijaż i wykonanie zdjęcia. Dlatego wielkie uznanie należy się całej ekipie z Krakowa: fotografowi Emilowi Bilińskiemu, wizażystce Dorocie Golińskiej, stylistce Dagmarze Dziedzic, modelce Klaudii Kozik oraz firmie Conhpol Bis.

Fotografia wysłana na konkurs12 października na scenie Royal Albert Hall, gdzie odbywał się finał konkursu, fryzjer miał trzy godziny na wykonanie swojej fryzury, jednak nie chodziło tu o odtworzenie tego, co przedstawiono na zdjęciu, jak to bywa na większości fryzjerskich konkursów. Chodziło o jej nową interpretację, o świeże spojrzenie i kreatywność. Fryzura musiała być podobna do tej, którą wykonano wcześniej, ale nie identyczna, nie było więc mowy o wyuczeniu się jej na pamięć. – I to właśnie było największym wyzwaniem. Nie interesuje mnie bowiem odtwarzanie, ale kreowanie – powiedział po ogłoszeniu wyników Paweł Babicz.

Zapytany o swoje inspiracje zażartował, że fryzura musiała być na tyle duża i imponująca, żeby widzieli ją nawet goście siedzący w ostatnich rzędach wielkiego Royal Albert Hall.

– Duża, ale nie ciężka. Pragnąłem oddać tu lekkość i kobiecość, miękki kształt, coś jakby pajęczą sieć, może tkankę roślinną – wyjaśnił.

Młody fryzjer z Krakowa fryzjerstwo wyssał z mlekiem matki – Małgorzaty Babicz, która od lat jest jedną z czołowych polskich stylistek fryzur. Paweł Babicz ma 28 lat i oprócz fryzjerstwa pasjonuje się sportem. – Moim marzeniem jest zorganizowanie polskiej edycji tego konkursu. Potrzebnych jest wielu sponsorów i bardzo dużo pracy, ale wierzę, że to wszystko jeszcze przede mną – dodał.

 

Na podstawie materiałów Organizatorów

02 gru 2014